Категорія
Новини
Дата

В енергосистемі дефіцит. Україна знову залучає аварійну допомогу з Європи та вводить обмеження для бізнесу

1 хв читання

«Укренерго» другий день поспіль залучає аварійну допомогу з Європи майже цілодобово, повідомляє пресслужба НЕК. Ввечері вівторка, 23 квітня, для бізнесу та промисловості будуть застосовані графіки обмеження потужності.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Протягом всієї доби в енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії через пошкодження, завдані ракетними ударами РФ. Наразі електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, щоб покрити всі потреби споживачів.
  • З 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості будуть застосовувані графіки обмеження потужності. Заходи не торкнуться об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу.
  • На Криворіжжі обмеження споживання для промислових споживачів продовжують діяти цілодобово.
  • На Харківщині для побутових споживачів обмеження діють протягом доби, на ранок знеструмлено близько 209 000 побутових споживачів.
  • «Укренерго» другий день поспіль залучає аварійну допомогу протягом майже всієї доби з енергосистем європейських країн.
  • Імпорт протягом доби запланований з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Його загальний обсяг 9298 МВТ·год, з максимальною потужністю в окремі години до 1592 МВт.

Контекст

Українська енергосистема наразі переживає наймасштабнішу атаку з боку Росії, заявляв раніше міністр енергетики Герман Галущенко. Під ударом опинилися до 80% теплової генерації, половина гідрогенерації та велика кількість підстанцій.

Президент України Володимир Зеленський не виключає, що Росія може завдати ударів по інфраструктурі українських АЕС і просить надати Україні сучасні засоби ППО. За його словами, Росія вже знищила майже всю нашу теплову енергетику.

Міненерго закликало бізнес та підприємства імпортувати електроенергію, щоб уникнути відключень. У відомстві нагадали, що відповідний досвід застосовувався у 2022–2023 роках.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд