Категорія
Новини
Дата

В Ірпені та Бородянці збудують два ЖК по 50 000 кв. м кожен. Житло планують здати за пів року

У зруйнованих війною Ірпені та Бородянці планується протягом пʼяти місяців побудувати два житлових комплекси по 50 000 кв. м кожен, повідомив голова Київської ОВА Олександр Павлюк на зустрічі із забудовниками. За його словами, для будівництва ЖК вже обрано ділянки.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Влада Київської області підготувала пропозиції для забудовників регіону, сказав Павлюк. Забудовники ухвалять рішення про участь у проєкті після вивчення ескізів і технічного завдання.
  • Для будівництва житлових комплексів уже обрано ділянки з урахуванням необхідних комунікацій і дорожньої інфраструктури. За словами Павлюка, проєкт передбачає також будівництво бомбосховищ, дитячих майданчиків та іншої соціальної інфраструктури.
  • Процедури старту будівельних робіт і введення в експлуатацію для таких проєктів можуть бути спрощені на законодавчому рівні, зазначив голова Київської ОВА.
  • Крім того, Павлюк повідомив, що в Київській області є понад 42 000 кв. м квартир, введених в експлуатацію та готових до викупу. Із забудовниками проводяться консультації за рекомендованою ціною для викупу квартир, які повинні мати всю необхідну сантехніку та меблі.

Контекст

Зокрема, у Бородянці близько 800 житлових одиниць або зруйновані повністю, або потребують ремонту. Найбільше зруйновані саме багатоквартирні будинки. Як писали Texty, при поверхневому аналізі з доступних відкритих джерел лише Ірпінь, Гостомель, Буча, Бородянка потребуватимуть понад 10 000 квартир чи окремих помешкань для людей, в яких війна забрала дах над головою.

Україні потрібно побудувати декілька десятків тисяч квартир. Перші квартири переселенці мають отримати через три-чотири місяці, сказав в інтервʼю Forbes заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні