Категорія
Новини
Дата

У Росії заборонять рекламу Google та його ресурсів. YouTube звинуватили у поширенні «фейків»

«Роскомнадзор» оголосив про вжиття «примусових заходів інформувального та економічного характеру» щодо Google та його ресурсів «через порушення законів РФ».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Пошукові системи зобов'яжуть повідомляти користувачів про те, що компанія порушує законодавство, а рекламу Google та його ресурсів як обʼєкт рекламування буде заборонено, йдеться у повідомленні відомства.
  • YouTube «став одним із ключових майданчиків, що поширюють фейки про хід спецоперації на території України, які дискредитують Збройні сили» Росії, заявив «Роскомнадзор». 
  • Відомство також звинуватило YouTube у тому, що відеохостинг «не бореться з поширенням інформації екстремістських організацій».

Контекст 

На початку березня YouTube заявляв, що блокуватиме російські державні ЗМІ на території Європи. Аналогічні заходи на території ЄС запровадила й Meta. Twitter попереджав, що маркуватиме публікації російських держЗМІ та знижуватиме їх у видачі.

10 березня YouTube призупинив усі функції монетизації на своїй платформі для російських користувачів, включно з передплатою Premium, Music Premium, спонсорством, суперчатом, суперстікерами та «мерчем». Це означає, що автори YouTube тимчасово перестали отримувати дохід від цих функцій у РФ.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні