Категорія
Новини
Дата

В Україні арештували товарні знаки на 2 млрд грн компанії «відомого російського олігарха», якому належить банк в Україні

В Україні арештували товарні знаки загальною вартістю понад 2 млрд грн, що належать кіпрській компанії. Ця офшорна компанія використовувалась українським банком під час виведення активів за межі України, йдеться у повідомленні Бюро економічної безпеки України. 

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Український банк, його материнський банк у РФ та офшорна компанія пов’язані між собою одними бенефіціарними власниками, серед яких відомий російський олігарх.
  • Детективи БЕБ викрили групу осіб, які через підконтрольні кіпрські компанії та приватний банк в Україні незаконно виводили активи банку під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків. 
  • Слідство встановило, що торгові знаки раніше належали материнському банку у РФ, а у 2021 році, з метою використання умов пільгового оподаткування були переоформлені на кіпрського нерезидента. 
  • Співробітникам БЕБ та Офісу генпрокурора також стало відомо, що за час, коли торгові знаки належали приватному банку з РФ, за три роки їх використання український банк сплатив 1,4 млн грн. А вже після переоформлення прав на ці ж торгівельні знаки на офшорну компанію, величина ставки роялті для їх використання в Україні збільшилася у понад 1200 разів, що еквівалентно $16,4 млн. 
  • Менш ніж за рік використання цих знаків приватний банк в Україні сплатив на адресу кіпрського нерезидента понад 248 млн грн, заявляє слідство.
  • В БЕБ не розкривають назву українського банку і не називають російського олігарха. Ймовірно, йдеться про Альфа-Банк і Михайла Фрідмана.

Контекст

У вересні Офіс генпрокурора повідомив, що колишній голова та в. о. голови правління Альфа-Банку вивели активи російського олігарха з України. Посадовцям банку інкримінують «умисне ухилення від сплати податку з доходу нерезидента на загальну суму 18,3 млн грн під час виплати роялті упродовж 10 місяців на адресу кіпрського нерезидента».

За даними слідства, накладено арешт на рахунки пʼяти кіпрських компаній, на яких обліковано кошти на загальну суму 469,4 млн грн, цінні папери на загальну суму 12,2 млрд грн, корпоративні права на суму понад 53,4 млн грн.

Наприкінці квітня БЕБ та Офіс генпрокурора повідомили про накладення арешту на активи кіпрських компаній на суму понад 469 млн грн. Назва банку тоді не повідомлялася. 

БЕБ звинуватило співвласників банку, що вони напередодні та під час збройної агресії РФ проти України організували здійснення фіноперацій, спрямованих на легалізацію активів зазначених компаній на суму понад 1 млрд грн та їх подальше виведення з банківської системи в Україні. Своєю чергою, банк наголосив, що працює в штатному режимі, управління ним здійснюють правління та наглядова рада.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні