Категорія
Новини
Дата

В Україні побудують завод з виробництва дронів «Байрактар». Безпілотники обладнають двигунами «Мотор Січ» – Резніков

Україна і Туреччина підпишуть угоду про будівництво заводу для виробництва військових безпілотних дронів «Байрактар», повідомив міністр оборони Олексій Резніков. Їх обладнають двигунами українського виробництва.

Ключові факти

  • Підписання угоди планується в Києві 3 лютого на зустрічі з делегацією Туреччини і представниками виробника БПЛА. Після цього угоду має ратифікувати Верховна Рада.
  • Угода передбачає будівництво в Україні заводу з виробництва «Байрактар», сказав Резніков. За його словами, також буде створено навчальний цент, який готуватиме спеціалістів для управління БПЛА.
  • Турецька компанія планує використовувати в наступному поколінні БПЛА українські двигуни виробництва «Мотор Січ».
  • Безпілотники будуть використовувати Збройні Сили України і Туреччини.
  • Оновлено. Україна і Туреччина підписали угоду про розширення спільного виробництва БПЛА, заявив президент України Володимир Зеленський. «Сьогодні підписано угоду, яка розширить виробництво безпілотних літальних апаратів», – сказав Зеленський на спільному із президентом Туреччини брифінгу в Києві в четвер.

Контекст

«Байрактар ТБ2» (Bayraktar) – турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту. Розробка і виробництво компанії «Байкар Макина».

Останні кілька років Туреччина постачає ці дрони Україні для бойового застосування. 26 вересня минулого року в Туреччині завершився тримісячний курс підготовки операторів БПЛА. У жовтні 2021 року ЗСУ застосували Байрактар ТБ2 проти російських найманців на Донбасі та пошкодили гаубицю противника, яка обстрілювала позиції української армії.

Матеріали по темі