В Україні запрацював Державний реєстр санкцій. Відтепер кожен бажаючий може отримати доступ до актуальної та достовірної інформації про підсанкційних юридичних і фізичних осіб, йдеться у повідомленні пресслужби РНБО України.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- У реєстрі – 17 202 фізичних і юрособи. Ведення реєстру забезпечує Апарат РНБО.
- Реєстр – це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх субʼєктів, щодо яких застосовано санкції.
- Джерелами інформації реєстру є рішення РНБО, а також судові рішення про застосування санкцій.
- Дані в реєстрі оновлюються оперативно. Вони відкриті й загальнодоступні, крім випадків, передбачених законом, зазначається у повідомленні. На сайті є можливість в електронній формі отримати витяг з інформацією про особу.
Контекст
За даними організації StateWatch, в Україні – понад 900 комерційних обʼєктів, які належать уряду РФ і російським державним компаніям. Йдеться про корпоративні права на 79 підприємств і рухоме майно: вісім літаків; 11 морських суден; 552 одиниці рухомого складу РЖД (напіввагони, вагони, платформи, тягачі тощо); 58 легкових автомобілів; 18 автобусів і вантажівок; складові для літаків, авто, причепи, газовидобувні конструкції.
За даними платформи «Як конфіскувати російські активи в Україні?», наразі в Україні конфісковано $85 000 та понад 77 млн грн грошових активів, 136 обʼєктів нерухомості, 277 одиниць транспорту, корпоративні права й акції 39 підприємств і трьох банків, а також 537 цінностей і творів мистецтва.
У липні 2023 року Верховна Рада ухвалила закон про створення Державного реєстру санкцій.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №36/2024 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 січня 2024 року «Про затвердження Положення про Державний реєстр санкцій». Указ набрав чинності з дня його оприлюднення. Контроль за виконанням рішення РНБО України, введеного в дію цим указом, покладено на секретаря РНБО України.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.