Категорія
Новини
Дата

В Україні викрили хакерський сервіс, який «заробив» понад $1 млн на обкраданні іноземних компаній

В Україні діяв потужний хакерський сервіс, який обікрав 50 іноземних компаній на $1 млн, повідомила пресслужба СБУ. Його послугами користувалися міжнародні хакерські угрупування, які зламували системи державних та комерційних установ, розповсюджували віруси-вимагачі і проводили DDoS-атаки.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • СБУ та кіберпоіція припинили діяльність хакерського сервісу, який організували громадяни України. Адміністрували його із домашніх персональних комп’ютерів, маскуючись під різноманітними нікнеймами в Darknet.
  • Сервіс дозволяв підвантажувати через платформу віруси, шпигунське програмне забезпечення та інші шкідливі програми, заявляють в СБУ. Зловмисники здійснювали хакерські атаки на іноземні компанії, а також надавали платні послуги із підміни ІР-адрес іншим хакерам.
  • За попередніми оцінками, за час діяльності група «заробила» понад $1 млн.
  • Хакерські угрупування розповсюджували віруси-вимагачі, які шифрують наявну на ПК інформацію і вимагають у користувача «викуп» за ключ, проводили DDoS-атаки, щоб паралізувати роботу систем тощо.

Контекст

З початку пандемії коронавірусу світовий рівень кіберзлочинності зріс на 600%. Люди масово переходили на віддалену роботу, стаючи жертвами кіберзлочинців. Хакери отримували доступ одночасно і до особистого компʼютера, і до компанії працівника.

Атаки хакерів стають все більш витонченими та частими. У звіті Fortinet 2021 Global Threat Landscape Report йдеться про 10-кратне зростання кількості програм-вимагачів за останній рік.

Упродовж 2021 року хакери активно використовували вразливості рішень компанії Microsoft: Office, Windows 7, Windows 10, Edge, Internet Explorer, Windows Server 2008. А найвразливішими системами у 2021-му стали Google Chrome, Microsoft office, Microsoft exchange server, Microsoft server message block, Windows 10 та Windows Server 2008.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні