Суд в Україні наклав арешт на корпоративні права та 25 об’єктів нерухомості підприємств, які є одними з найбільших виробників паперу та картону на території України. Бенефіціарним власником цих підприємств є громадянин РФ – ексдепутат Держдуми РФ, повідомили в Офісі генпрокурора. Ймовірно, йдеться про власника Київського картонно-паперового комбінату (м. Обухів) Володимира Крупчака.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Загальна сума арештованого майна девʼяти підприємств становить понад 1 млрд грн.
- За даними слідства, службові особи цих товариств, здійснюючи свою діяльність у 2019–2021 роках на території України, ухилилися від сплати податків на загальну понад 132 млн грн та легалізували майно в особливо великих розмірах.
- Встановлено, що працівники товариства купували автомобілі, нежитлові приміщення, обладнання тощо, яке перебувало у власності іншої компанії та було під заставою в банку, за заниженими цінами.
- В Бюро економічної безпеки заявили, що один із комбінатів протягом тривалого часу під виглядом поворотної фінансової допомоги перераховував на користь згаданого товариства кошти в загальній сумі понад 129 млн грн.
- Слідство не розкриває прізвища та назв компаній. Ймовірно, йдеться про власника Київського картонно-паперового комбінату Володимира Крупчака.
Контекст
Володимир Крупчак офіційно з’явився в Україні в 2000 році. Тоді він став заступником голови наглядової ради і радником гендиректора Київського картонно-паперового комбінату (м. Обухів).
У тому ж році Крупчак ініціював створення в Архангельській області РФ політичної регіональної організації «Єдність», яка пізніше трансформувалася в «Єдину Росію».
З 2004-го по 2007 рік був депутатом Держдуми від партії «Єдина Росія» і очолював підкомітет з лісових ресурсів Комітету з природних ресурсів і природокористування.
У 2011 році стає радником з інвестиційної політики австрійсько-німецького Pulp Mill Holding, який є формальним власником Київського КПК. У 2018 році Крупчак став кінцевим бенефіціаром українського підприємства саме через Pulp Mill Holding.
Після корпоративного конфлікту з російським олігархом Олегом Дерипаскою через Архангельський целюлозно-паперовий комбінат, який є головним активом бізнесмена, Крупчак повністю перебрався в Україну. У 2007 році отримав українське громадянство.
Forbes Україна на початку 2020 року помістив Крупчака на 11-те місце в рейтингу найбагатших бізнесменів України, оцінивши його статки в $660 млн. При цьому зазначалося, що зайняти цю позицію йому допомогли російські активи. Після публікації рейтингу адвокати Володимира Крупчака повідомили виданню, що він в 2019 році отримав паспорт Кіпру і відмовився від громадянства України.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.