Категорія
Новини
Дата

В Україні з’явилося 42 нові професії, 29 із них – у сфері IT

1 хв читання

На ринку праці України з’явилося 42 нові професії, зокрема у сфері ІТ, охорони здоров’я, соціальній і фінансовій. Відповідні зміни було внесено до Класифікатора професій, повідомила пресслужба Мінекономіки.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Найбільше змін – у сфері ІТ-технологій – там з’явиться 29 нових професій. Також додано професії, в яких виникла потреба у зв’язку з війною та подоланням її наслідків, зокрема йдеться про фахівців із розмінування, протезистів-ортезистів, зазначила заступнця міністра економіки України Тетяна Бережна.
  • За пропозицією Мінцифри Класифікатор професій доповнено 29 новими професійними назвами робіт ІТ-сфери, наприклад, такими професіями, як: «Адміністратор вебресурсів», «Аналітик мобільних додатків», «Інженер зі штучного інтелекту», «Розробник штучного інтелекту», «Розробник архітектури програмного забезпечення (інформаційні технології)», «Розробник хмарної архітектури», «Фахівець з безпеки електронних комунікацій» тощо.
  • Девʼять професійних назв робіт у ІТ-сфері приведено у відповідність до сучасних технологій, зокрема, «Аналітик компʼютерного банку даних» змінено на «Аналітик даних», «Аналітик операційного та прикладного програмного забезпечення» – на «Аналітик програмного забезпечення», «Інженер з програмного забезпечення компʼютерів» – на «Інженер з програмного забезпечення» тощо.
  • Одночасно з Класифікатора професій були вилучені девʼять застарілих назв професій, наприклад, «Програміст прикладний», «Програміст системний», «Інженер із застосування компʼютерів», «Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа».
  • Крім того, до Класифікатора професій внесено низку позицій, у яких виникла нагальна потреба останнім часом, зокрема: «Протезист-ортезист», «Оператор Служби 112», «Черговий підрозділу Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту», «Інструктор з просторового орієнтування та мобільності», «Фахівець з розмінування», «Аудитор за видами діяльності», «Фінансовий аналітик», «Оператор установок дробометного очищення» та «Майстер з монтажу, обслуговування, ремонту та налагодження теплових насосів».

Контекст

До Класифікатора професій включено 9172 професійні назви робіт. Професійні назви робіт (професії, посади, заняття), що містяться у Класифікаторі професій, систематизовані у професійні групи залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації (рівня освіти, спеціалізації) за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні