Юлія Свириденко і Олексій Соболєв. /Колаж Анна Наконечна
Категорія
Гроші
Дата

Forbes Digital

€50 млрд від ЄС попри перешкоди Орбана. Юлія Свириденко та Олексій Соболев з Мінекономіки пояснюють, коли будуть гроші і що за них треба зробити

6 хв читання

Юлія Свириденко і Олексій Соболєв. Фото Колаж Анна Наконечна

Україна отримала фінансування від Євросоюзу на найближчі чотири роки. Як працюватиме Ukraine Facility на €50 млрд? Експлейнер від Юлії Свириденко та Олексія Соболева з Міністерства економіки.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Вдень 1 лютого Рада Європи затвердила чотирирічний пакет фінансування України на €50 млрд. Рішення про створення механізму, відомого також як Ukraine Facility, очікувалось ще під час саміту ЄС 14 грудня (на ньому Єврорада погодилась почати з Україною перемовини про вступ до ЄС), але його відклали, зокрема через блокування з боку Угорщини.

Зараз програму підтримали усі 27 лідерів держав-членів ЄС. Український уряд очікує отримати від ЄС цьогоріч €18 млрд, з них €4,5 млрд – до кінця першого кварталу. Це – найбільше іноземне джерело фінансування держбюджету України на найближчі роки. Кошти надходитимуть раз на квартал, але за умови, що уряд виконуватиме дії, прописані у «Плані України».

Цей документ до кінця лютого має затвердити Європарламент. У ньому українська сторона зібрала перелік необхідних кроків для реформування країни, а також описала макроекономічну рамку на найближчі чотири роки і визначила пріоритетні галузі для подальшого розвитку економіки.

Як працюватиме механізм Ukraine Facility, з чого він складається та що це дасть Украні?

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні