Верховна Рада ратифікувала угоду про спільний авіаційний простір з Європейським Союзом. Закон підтримали 311 народних депутатів.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Прийняття закону дозволить завершити процес виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних аби угода набрала чинності.
- Реалізація угоди відбуватиметься у два етапи, що передбачає поступове приведення положень законодавства України у відповідність до вимог і стандартів ЄС, повідомила заступниця міністра інфраструктури Анна Юрченко, представляючи законопроект №0144.
- Угоду про «відкрите небо» повинні ратифікувати всі країни-члени ЄС.
Контекст
Україна та ЄС підписали угоду про єдиний авіаційний простір у жовтні 2021 року. «Відкрите небо» має урівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, та як наслідок – знизити ціни на авіаквитки.
Спрощення авіаперевезень буде проходити в два етапи. На першому етапі знімуть всі обмеження для українських перевізників на польоти між містами ЄС. На другому – дозволять іноземним авіаперевізникам здійснювати внутрішні рейси в Україні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.