Категорія
Новини
Дата

Відбудова України може коштувати $1,1 трлн – голова Європейського інвестбанку

Україні може знадобитися до €1 трлн ($1,1 трлн) сторонньої допомоги, щоб відшкодувати збитки, завдані вторгненням Росії. Таку оцінку дає очільник Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вернер Хоєр, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • «Я назвав трильйон, тому що побачив у публічному просторі цифри, які вважаю абсолютно нереальними, коли дивлюся на рівень руйнувань в Україні», – сказав Хоєр. Європа «мусить зіграти найбільшу роль», сказав він на брифінгу у Франкфурті. 
  • Точна цифра зʼявиться, коли лідери ЄС зустрінуться 23–24 червня в Брюсселі, щоб обговорити план реконструкції України та її заявку на членство в блоці.
  • Хоєр також сказав, що ЄІБ прагне перерозподілити зобовʼязання на суму від €1–1,5 млрд для відновлення України. За його словами, банк може отримати такий дозвіл вже цього тижня.

Контекст

За останніми обрахунками проєкту «Росія заплатить», загальна сума прямих збитків інфраструктури становить $103,9 млрд (станом на 8 червня). Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

Європейський Союз планує спільний випуск боргових зобовʼязань, а також використати заарештовані в рамках санкцій активи російських олігархів для відновлення зруйнованої війною України. Ініціатива ЄС передбачає створення структури під назвою RebuildUkraine, куди направлятимуть всі ресурси на відновлення України.

Олігархи та установи з Росії втратили доступ до розкішних яхт, вертольотів, картин, нерухомості та інших активів більш як на €12,5 млрд через санкції Європейського Союзу, повідомив офіційний представник Єврокомісії з питань юстиції Крістіан Віганд. Сума заморожених активів російських олігархів майже подвоїлася – з €6,7 млрд у квітні до понад €12,5 млрд, зазначив Віганд. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні