Категорія
Новини
Дата

Виробництво на «Вінницяпобутхім» може зупинитися на пів року. Причина – позов Мін’юсту про націоналізацію

1 хв читання

Виробник побутової хімії і засобів особистої гігієни «Вінницяпобутхім» може зупинити роботу приблизно на шість місяців, якщо Вищий антикорупційний суд задовольнить позов Міністерства юстиції про його націоналізацію, йдеться у повідомленні АРМА. Керівництво агентства провело зустріч з управителем заводу – ТОВ «Крайтекс-сервіс» Руслана Шостака і Валерія Кіптика.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • У понеділок, 24 червня, мав відбутися розгляд позову Мінʼюсту до ВАКС про застосування санкції до російського АТ «Невская косметика», якому досі офіційно належить завод.
  • Однак розгляд цього позову було перенесено.
  • Представники ТОВ «Крайтекс-сервіс» заявили, що наразі в штаті підприємства числиться більше 100 осіб. Зазначається, що задоволення позову Міністерства юстиції «призведе до зупинення виробництва та втрати робочих місць».
  • Зокрема, виконання рішення ВАКС, визначення способу подальшого розпорядження вже державним активам, підготовка та проведення аукціону призведе до зупинки виробництва на строк близько пів року.
  • Сторони обговорили проблемні питання, повʼязані із припиненням управління активами у разі їх стягнення в дохід держави.
  • Зазначається, що зупинення існуючого договору управління створить не лише фактичну зупинку підприємства, але й фактично запуск управління по новому колу.
  • АРМА повідомило, що питання управління активами у період між набранням чинності рішення ВАКС та в подальшому, оголошення переможця аукціону, потребує вирішення.

Контекст

«Невская косметика» придбала «Вінницяпобутхім» у її топменеджменту у 2006 році. За даними російського «Коммерсанта», купівля підприємства обійшлася компанії не менш ніж у $5 млн.

В останні роки перед повномасштабним вторгненням у «Вінницяпобутхім» справи йшли не дуже добре, писав Forbes Ukraine у липні 2022 року. За даними ProConsulting, якщо 2019 року частка «Вінницяпобутхім» на українському ринку становила 10%, то у 2021-му – 5%. 

У липні 2022 року активи ПрАТ «Вінницяпобутхім» арештували та передали в управління АРМА. Зокрема, під арешт потрапили земельні ділянки і торговельні марки, власником яких є «Невская косметика»: «Ушастый нянь», «Лотос», «Ворсинка», «Мистер Чистер», ВПХ, «Макс», Index, NC, NevskayaNCCosmetika, кошти на рахунках.

За результатами конкурсного відбору управителем активів підприємства, яке простоювало протягом 18 місяців, стало TOB «Крайтекс-Сервіс», яке належить Руслану Шостаку і Валерію Кіптику

У липні 2023 року «Крайтекс-Сервіс» відновила виробництво на «Вінницяпобутхім» лінійки засобів для чищення. У його відновлення компанія планує інвестувати 400 млн грн, розповідав Forbes Ukraine директор «Крайтекс-Сервіс» Сергій Зайков.

У червні 2024-го Міністерство юстиції України ініціювало передачу «Вінницяпобутхім» у власність держави.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд