Міністерство юстиції України ініціює передачу у власність держави виробника побутової хімії і засобів особистої гігієни «Вінницяпобутхім», йдеться у повідомленні пресслужби міністерства. Управителем активів підприємства є компанія «Крайтекс-Сервіс» Руслана Шостака і Валерія Кіптика, але офіційно вона все ще належить російській компанії «Невская косметика».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Мінʼюст подав позов до Вищого антикорупційного суду з проханням застосувати санкції до російської компанії «Невская косметика» і стягнути в дохід держави 100% акцій ПрАТ «Вінницяпобутхім».
- «Невская косметика» російського бізнесмена Володимира Плесовських виробляє на ПрАТ «Вінницяпобутхім» дитячу косметику та побутову хімію «Ушастый нянь», гелі та порошки «Sarma», побутову хімію «Мистер Чистер», зубну пасту «Новый Жемчуг».
Контекст
«Невская косметика» придбала «Вінницяпобутхім» у її топменеджменту у 2006 році. За даними російського «Коммерсанта», купівля підприємства обійшлася компанії не менш ніж у $5 млн.
В останні роки перед повномасштабним вторгненням у «Вінницяпобутхім» справи йшли не дуже добре, писав Forbes Ukraine у липні 2022 року. За даними ProConsulting, якщо 2019 року частка «Вінницяпобутхім» на українському ринку становила 10%, то у 2021-му – 5%.
Падіння сталося через скорочення часток порошків «Лотос-М» та «Сарма», які втрачали позиції внаслідок конкуренції з брендами інших виробників та імпортерів продукції, зазначали в компанії ProConsulting.
У липні 2022 року активи ПрАТ «Вінницяпобутхім» арештували та передали в управління АРМА. Зокрема, під арешт потрапили земельні ділянки і торговельні марки, власником яких є «Невская косметика»: «Ушастый нянь», «Лотос», «Ворсинка», «Мистер Чистер», ВПХ, «Макс», Index, NC, NevskayaNCCosmetika, кошти на рахунках.
За результатами конкурсного відбору управителем активів підприємства, яке простоювало протягом 18 місяців, стало TOB «Крайтекс-Сервіс», яке належить Руслану Шостаку і Валерію Кіптику.
За дев’ять місяців 2022 року підприємство «Вінницяпобутхім» отримало 94,33 млн грн при 658,4 млн грн чистого доходу. За 2020 рік його чистий прибуток зріс на 4,3%, до 138 млн грн, при скороченні виторгу на 6,2%, до 878,3 млн грн.
У липні 2023 року «Крайтекс-Сервіс» відновила виробництво на «Вінницяпобутхім» лінійки засобів для чищення. У його відновлення компанія планує інвестувати 400 млн грн, розповідав Forbes Ukraine директор «Крайтекс-Сервіс» Сергій Зайков.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.