Народився 20 березня 1973 року у Дніпрі. Закінчив Придніпровську академію будівництва та архітектури за спеціальністю «Економіка підприємства», кваліфікація – економіст. 1992 року став одним із засновників і керівників АТЗТ «Асоціація дитячого харчування» – одного з найбільших виробників (ТМ «Карапуз» і «Малятко») та імпортерів дитячого харчування в Україні. У листопаді 2002 року заснував і став генеральним директором компанії «РУШ» (парфумерно-косметична мережа магазинів EVA), а також компанії «ОМЕГА» (продуктова мережа супермаркетів VARUS).
Рейтинг найбагатших воєнного часу
VARUS втратив 15% мережі, EVA – майже 10%. Проте ритейлер продовжує розвиватися: у листопаді компанія відкрила два VARUS у Києві. А EVA за січень – листопад відкрила 21 магазин. Шостак розпочав свій перший особистий філантропічний проєкт. Він опікується вихованцями дитбудинків та дітьми, які постраждали від війни. Зокрема фінансує їхню евакуацію та психологічне оздоровлення. У рамках проєкту Шостака близько 2700 дістали прихисток, а 100 членів родин воїнів ЗСУ відпочили в Туреччині
100 найбагатших українців 2021
Порада собі 20‑річному: «Більше вчитися, читати, всотувати досвід і застосовувати його. У світі багато можливостей, і завдання бізнесмена – використовувати щонайменше наявні знання. Стів Джобс або Джефф Безос не винайшли ні інтернету, ні touchscreen, ні онлайн‑магазину, але вони побачили унікальну можливість і зібрали всі необхідні компоненти в єдине ціле. У підсумку в них вийшли унікальні продукти, які змінили життя мільярдів людей».
Перший підприємницький досвід: Наприкінці 1980‑х, будучи школярем, Шостак купував жувальні гумки в крамниці чеського луна‑парку, який щорічно приїжджав на місяць у Дніпро. Дохід від перепродажу досягав 100 рублів на місяць. «Я тоді зрозумів: хочеш щось отримати – шукай можливості», – розповідає Шостак.
Цитата: «Не потрібно боятися провалів. Невдачі приводять до успіху».
100 найбагатших українців 2020
Не надто публічний бізнесмен із Дніпра Руслан Шостак на початку року завів сторінку у Facebook. А за три місяці знявся у соціальному ролику з головою Дніпропетровської ОДА, закликаючи співгромадян залишатися вдома на карантині. Вихід бізнесмена в публічну площину пришвидшила епідеміологічна ситуація у країні та світі. Крім того, компанія Шостака і його партнера Валерія Кіптика, що розвиває мережі EVA і Varus, за два тижні впровадила сервіс, який збиралася запускати тільки 2021 року. Мова про pick-up, або можливості замовити й оплатити товар онлайн, а забрати – офлайн, у торговому залі. Компанії не звикати до швидкого бігу. У 2019-му EVA відкрила 219 магазинів, Varus – 15. Минулого року загальний оборот мереж перевищив $1 млрд.