Категорія
Новини
Дата

Visa та Mastercard зупинили просування криптовалюти через кризу в галузі – Reuters

Американські платіжні гіганти Visa і Mastercard зупиняють плани встановлення нових партнерських відносин із криптовалютними фірмами після того, як низка гучних банкрутств підірвала віру в галузь, пише Reuters.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Минулорічні банкрутства в криптоіндустрії, зокрема найбільших галузевих компаній FTX і BlockFi, стривожили інвесторів та посилили контроль над сектором з боку регулювальних органів. І Visa, і Mastercard вирішили відкласти запуск певних продуктів та послуг, повʼязаних із криптовалютою, допоки не поліпшаться ринкові умови та нормативно-правове середовище, повідомили джерела.
  • «Нещодавні гучні невдачі в криптосекторі є важливим нагадуванням про те, що нам доведеться пройти довгий шлях, перш ніж криптовалюта стане частиною основних платежів та фінансових послуг», – сказав представник Visa, найбільшої у світі платіжної системи.
  • Однак це не змінює криптостратегії та спрямованості компанії, додав він.
  • Представник Mastercard повідомив: «Наші зусилля, як і раніше, зосереджені на базовій технології блокчейну та на тому, як її можна застосовувати для розвʼязання поточних проблем та створення більш ефективних систем».
  • У квітні Mastercard обʼєдналася із криптокредитором Nexo, щоб запустити те, що вона назвала першою у світі платіжною карткою із криптопідтримкою. У листопаді Visa розірвала глобальні угоди про кредитні картки з FTX, лише через місяць після оголошення про розширення партнерства з біржею.
  • Карткова компанія American Express не розглядає криптотокени як стратегічний пріоритет у найближчій перспективі, сказало джерело. «У найближчій перспективі ми не побачимо, що криптовалюта замінить наші основні платіжні та кредитні послуги», – заявив представник AmEx, додавши, що компанія продовжує вивчати варіанти використання цієї технології.

Контекст

У грудні 2022 року стало відомо, що країни «Великої двадцятки» прагнуть досягти політичного консенсусу щодо криптоактивів для поліпшення глобального регулювання, заявив федеральний секретар із економічних питань Індії Аджай Сет, пише Reuters. Наслідки криптоактивів для економіки, грошово-кредитної політики та банківського сектора мають бути вивчені, щоб сформувати цей консенсус, сказав Сет.

Дискусії почалися після краху криптовалютної біржі FTX, що призвело до закликів до кращого контролю за криптовалютними ринками.

Глобальний Базельський комітет банківських регуляторів із основних фінансових центрів світу встановив крайній термін на січень 2025 року для виконання вимог до капіталу для банківських операцій із криптоактивами, такими як стейблкоїни та біткоїни. Зазначається, що «банки висловили зацікавленість у торгівлі криптоактивами від імені своїх клієнтів і наданні послуг, повʼязаних із криптоактивами».

У лютому Міжнародний валютний фонд виклав план дій із девʼяти пунктів про те, як країни мають поводитися з криптовалютними активами, йдеться у пресрелізі. Першим пунктом є заклик не надавати криптовалютам, таким як біткоїн, статус законного платіжного засобу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні