Країни «Великої двадцятки» (G20) прагнуть досягти політичного консенсусу щодо криптоактивів для поліпшення глобального регулювання, заявив у середу федеральний секретар з економічних питань Індії Аджай Сет, пише Reuters. Дискусії почалися після краху криптовалютної біржі FTX.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Індія, яка нині головує у G20, приймає в себе першу зустріч групи представників фінансів та центральних банків 13-15 грудня у Бангалорі.
- Наслідки криптоактивів для економіки, грошово-кредитної політики та банківського сектора мають бути вивчені, щоб сформувати цей консенсус, сказав Сет.
- «Регламент має виходити з ухваленої політичної позиції. Фактично один із пріоритетів, який було поставлено на обговорення, – допомогти країнам досягти консенсусу щодо політичного підходу до криптоактивів», – сказав він.
- Дискусії почалися після краху криптовалютної біржі FTX, що призвело до закликів до кращого контролю за криптовалютними ринками.
- FTX, її хедж-фонд Alameda Research та десятки дочірніх компаній подали заяву про банкрутство в США минулого місяця.
- Переговори в Бангалорі також стосувалися управління вразливістю глобальної заборгованості, фінансування дій щодо боротьби зі зміною клімату та цілей сталого розвитку.
Контекст
Лише кілька місяців тому 30-річний Бенкман-Фрід був широко відомий як одна з найстрімкіших зірок криптовалютної індустрії, яка накопичила власний капітал, що оцінюється в $26,5 млрд, завдяки злету криптовалютної біржі FTX і хедж-фонду Alameda Research. Але минулого місяця обидві фірми драматично зазнали краху.
FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX перевела того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.
Призначені після краху FTX керівники заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.
Федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни. 13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах.
Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на понад $1,8 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.