Держаудитслужба та представники громадських об’єднань, які представляють інтереси роботодавців, 24 жовтня підписали меморандум про взаємодію у вирішенні проблеми так званих висновків ДАСУ, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони розцінено як «збитки держави». Про це йдеться у повідомленні пресслужби ДАСУ.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Меморандум про взаємодію підписали голова ДАСУ Алла Басалаєва, голова Ради Федерації роботодавців Дмитро Олійник та керівник ВО обласних організацій роботодавців підприємств легкої промисловості Олександр Соколовський.
- «Держаудитслужба готова долучитися до удосконалення існуючої нормативно-правової бази», – зазначила Басалаєва.
- За словами Соколовського, головне зараз – переконати уряд, а конкретно премʼєр-міністра, щоб була прийнята відповідна постанова або внесені зміни до існуючої. «Головне питання, яке так і не вирішено – це закладені в 2022 році і першій половині 2023-го в калькуляціях прогнозні прибутки постачальників, які досі трактуються як збитки держави», – написав він на своїй сторінці у Facebook.
- «Сподіваюсь вже скоро зможу порадувати всіх, що Меморандум спрацював і проблема буде остаточно вирішена», – додав Соколовський.
- У зустрічі також взяли участь гендиректор ФРУ Руслан Іллічов, керівник ДП КБ «Луч» Олег Коростельов та член правління асоціації «Укрлегпром» Анна Огаренко.
Контекст
У червні власник компанії «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський заявив, що ДАСУ намагається стягнути з українських виробників і постачальників військової форми для Збройних сил України додаткові податки, звинувативши їх «завданні державі збитків» через отримання прибутку на контрактах з Міністерством оборони.
ДАСУ вимагала повернути 2,5 млрд грн, стверджуючи, що в калькуляції постачальників Міноборони має бути відсутній прибуток як такий. Абсурдні висновки Держаудитслужби створили величезні проблеми і українській армії, і українському бізнесу, заявляв у липні тодішній міністр оборони Олексій Резніков.
Конфлікт тривав кілька місяців, виробники, профільні асоціації та громадськість скаржилися, що українські оборонні підприємства просто банкрутять: виробництво зброї й техніки буде знищено як галузь, а підприємства зупинено.
Міноборони подало позов до суду, щоб оскаржити висновки ДАСУ. Як пояснила членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони Дана Ярова, навіть офіційні розʼяснення Мінекономіки, що постачальники МО діяли в правовому полі і прибуток законний, ситуації не поліпшили.
21 вересня Верховна Рада проголосувала за скасування висновків Держаудитслужби, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони розцінено як «збитки держави».
На початку жовтня ККБ «Луч» повторно звернулося до уряду та вищого політичного керівництва країни через дії й висновки ДАСУ. ДП заявило, що постійні перевірки негативно впливають на роботу підприємств ОПК, і просить уряд запровадити мораторій на перевірки.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.