Вийшла на довоєнні показники. «Укрзалізниця» торік перевезла 25 млн пасажирів /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Вийшла на довоєнні показники. «Укрзалізниця» торік перевезла 25 млн пасажирів

1 хв читання

Getty Images

«Укрзалізниця» у минулому році загалом перевезла 25 млн пасажирів у поїздах далекого сполучення і вийшла на показники пасажироперевезень 2021-го, повідомляє пресслужба. До країн Європи перевезли рекордні 2,1 млн пасажирів.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • За даними УЗ, за обсягами перевезених пасажирів підприємство вийшло на показники до широкомасштабного вторгнення. 
  • Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко зазначив, що до країн ЄС торік було перевезено рекордну кількість пасажирів, і попит залишається великим. 
  • «Тому працюємо над розширенням міжнародних маршрутів і збільшенням місць на вже наявних. Особливий акцент робимо на групових перевезеннях дітей та удосконаленні сервісів, особливо для наших військових», – сказав він.
  • Зокрема, у 2023-му до країн Євросоюзу перевезено в 2,1 раза більше за показник 2022 року.
  • У 2023 році були перевезені за груповими заявками майже 450 000 пасажирів, значна частина з яких – діти з родин, які постраждали від війни, діти з внутрішньо переміщених родин і пасажири інших соціально незахищених категорій.

Контекст

2022 рік «Укрзалізниця» завершила зі збитком у майже 11 млрд грн. Збиток від пасажирських перевезень склав 13,3 млрд грн.

За шість місяців 2023-го «Укрзалізниця» змогла вийти на прибуток у 4,8 млрд грн, повідомив в інтерв’ю Forbes у жовтні голова компанії Євген Лященко. За його прогнозами, 2023 рік УЗ закінчить прибутковою компанією. 

У жовтні в інтерв’ю Forbes Євген Лященко повідомив, що до 2023-го «Укрзалізниця» очікує отримати близько 15 млрд грн збитку від пасажирських перевезень.

20 листопада уряд затвердив фінансовий план «Укрзалізниці» на 2024-й. Загальний дохід «Укрзалізниці» у 2024 році запланований в обсязі 103,2 млрд грн, чистий дохід – 98,6 млрд грн. Цього року збиток «Укрзалізниці» запланований на рівні 12,6 млрд грн. Дохід від вантажних перевезень очікується в обсязі 80,1 млрд грн, від пасажирських перевезень – 9,3 млрд грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні