Категорія
Новини
Дата

Власник мережі магазинів IKEA шукає покупців на свої торговельні центри в Росії

Шведська Ingka Group, що володіє мережею магазинів IKEA та торговельними центрами «Мега», шукає покупців на свою нерухомість у Росії. Про це пише РБК із посиланням на джерела. Продаж торгової нерухомості означатиме повний відхід групи Ingka з країни.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Ingka – найбільший власник торгової нерухомості в Росії, загальна площа торговельних центрів, що належать компанії, за підрахунками «INFOLine-Аналітики», 2,3 млн кв. м, орендна площа – 1,8 млн кв. м. 
  • Група шукає покупця на весь портфель своєї нерухомості, кажуть співрозмовники РБК. За їхньою інформацією, зараз ідуть переговори щонайменше з двома потенційними покупцями. Але остаточне корпоративне рішення про продаж цих активів ще не прийнято.
  • У портфель нерухомості Ingka в Росії входять 14 торговельних центрів «Мега», гіпермаркети, в яких працювали магазини IKEA, а також ділянки, на яких планувалося, але ще не розпочато будівництво нових торговельних центрів. Дохід від оренди Ingka Centers у Росії, за оцінкою російського Forbes, у 2021 році становив $350 млн.
  • Справедлива вартість портфеля нерухомості Ingka Group у Росії становить не менше $5 млрд, зазначають аналітики. Але, враховуючи дисконти, які будуть потрібні, ціна у разі продажу може становити від $2,5–3 млрд.

Контекст

Продаж усіх активів, що належать іноземним компаніям, які входять до переліку так званих недружніх країн (тобто тих, що ввели санкції щодо Росії), з минулого року погодить спеціальна комісія при російському уряді. 

Умовою погодження угод є знижка – не менше 50% від ринкової вартості активів. Крім того, з кінця грудня умовою схвалення правочинів стало перерахування 10% від суми угоди до бюджету РФ або розстрочка оплати активів на один-два роки.

Магазини IKEA в Росії зупинили роботу після початку великої війни. Компанія скоротила 10 000 із 12 000 співробітників після припинення діяльності в Росії. В серпні минулого року IKEA провела розпродаж залишків товарів. 

16 лютого російський уряд погодив продаж усіх заводів IKEA у РФ. Їх купують виробник кухонних стільниць та фасадів Slotex та виробник пиломатеріалів «Лузаліс».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні