Категорія
Новини
Дата

ІКЕА продає фабрики в Росії двом місцевим виробникам

Російська урядова комісія схвалила продаж фабрик шведського виробника меблів IKEA у Росії двом місцевим покупцям – виробнику кухонних стільниць Slotex та виробнику пиломатеріалів Luzales. Рішення уряду РФ відкриває шлях до укладання угоди, пише Reuters.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • IKEA сподівається остаточно погодити всі умови вже незабаром.
  • Продаж ускладнювалася тим, що угоди за участю фірм із так званих «недружніх» країн, які запровадили санкції проти Росії, мали отримати схвалення урядової комісії.
  • Заступник міністра промисловості та торгівлі Віктор Євтухов повідомив газеті «Известия», що заводи куплять Slotex та Luzales.
  • Власник бренду Inter IKEA Group раніше заявляв, що продає свої чотири виробничі цехи в Росії. «Известия» повідомили, що в угоду буде включено три бізнес-одиниці. Заводи продовжать роботу, а вироблені товари реалізовуватимуться в російських торгових точках.
  • «Процес продажу підлягає обовʼязковому затвердженню, – заявили в Inter IKEA у четвер. – Цей процес відбувається між владою та компаніями-заявниками.
  • В IKEA кажуть, що домовилися з потенційними покупцями, щоб вони не розголошували будь-які подробиці угоди. 

Контекст

Західні компанії оголосили про плани залишити Росію, після того як у лютому минулого року вона почала повномасштабне вторгнення в Україну.

3 березня Inter IKEA Group вирішила призупинити експорт в Росію та Білорусь та імпорт із цих країн через агресію проти України. У червні стало відомо, що ІКЕА планує «зменшити масштаб бізнесу в Росії», зокрема, ритейлер позбавиться виробничих активів у Росії й продасть всі чотири фабрики, що належать йому. Компанія розпочала пошук нових власників для підприємств у Ленінградській, Кіровській та Новгородській областях.

Наразі магазини ІКЕА в Росії закриті, а торгові центри, що належать компанії, залишаються відкритими. Чотири фабрики Inter IKEA в країні закриті та виставлені на продаж. Компанія скоротила 10 000 із 12 000 співробітників після припинення діяльності в Росії.

IKEA почала використовувати більше деревини з Польщі, країн Балтії, Швеції та Німеччини, щоб компенсувати відсутність поставок із Росії та Білорусі, яких уникає через війну в Україні. Раніше на ці дві країни припадало 6% і 5% поставок компанії відповідно. IKEA зараз переглядає свою довгострокову стратегію постачання деревини з погляду альтернатив Росії, а також у світлі планів розширення в Південній Америці, де вона відкрила свій перший магазин у 2022 році.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні