Категорія
Новини
Дата

IKEA звільнила 10 000 співробітників у Росії

Шведський торговельний гігант IKEA скоротила 10 000 із 12 000 співробітників після припинення діяльності у Росії, пише AFP.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Вказано, що IKEA припинила роздрібну торгівлю в Росії в березні і вже «попрощалася» з приблизно 10 000 із 12 000 своїх співробітників у Росії.
  • Водночас IKEA прозвітувала про зростання продажів на 6% за весь рік, який вона назвала «важким» через інфляцію та скорочення масштабів продажу у Росії.

 

Контекст

3 березня Inter IKEA Group вирішила призупинити експорт в Росію та Білорусь та імпорт з цих країн через агресію проти України. Група зупиняє всі виробничі операції IKEA Industry в РФ. Усі поставки від усіх субпостачальників до цих підрозділів призупиняються. Материнська компанія IKEA (Ingka Group) вирішила призупинити всі роздрібні операції IKEA в Росії.

Фонд Ingka 3 березня оголосив про негайну пожертву €20 млн вимушеним переселенцям внаслідок війни в Україні.

У червні стало відомо, що ІКЕА вирішила «зменшити масштаб бізнесу в Росії», зокрема ритейлер позбавиться виробничих активів у Росії й продасть всі чотири фабрики, що належать йому. Компанія розпочала пошук нових власників для підприємств у Ленінградській, Кіровській та Новгородській областях.

Торгові центри «Мега», що належать компанії, продовжать працювати в Росії, але самі магазини IKEA не працюватимуть, «роздрібний бізнес у Росії залишається на паузі», підкреслили у пресслужбі. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні