Головний пріоритет для відновлення роботи магазину IKEA в Києві – це безпека співробітників та клієнтів, наголосили в компанії /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Forbes запитав у центрального офісу IKEA, коли запрацює в Україні. Ось що відповіли

Головний пріоритет для відновлення роботи магазину IKEA в Києві – це безпека співробітників та клієнтів, наголосили в компанії Фото Getty Images

Шведський ритейлер IKEA прагне «якомога швидше» відновити діяльність в Україні, проте не називає конкретних строків. У коментарі для Forbes у центральному офісі IKEA повідомили, що продовжують підтримувати українських працівників і розглядають можливість підтримки постачальників.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Головний пріоритет для відновлення роботи магазину в Києві – це безпека співробітників та клієнтів, наголосили в компанії. 
  • «Нам також потрібно налагодити всі операційні процеси, щоб забезпечити функціональність роздрібних та онлайн-магазинів. Наразі ми не можемо сказати, коли це буде», – заявили в компанії.
  • IKEA продовжує забезпечувати стабільний дохід та зберігає робочі місця для всіх співробітників в Україні. Вони також отримують додаткову підтримку через програму допомоги із доступом до експертів і консультацій для підтримки психічного, фізичного та фінансового стану. Крім того, компанія створила спеціальний фонд для покриття непередбачених витрат, з якими стикаються співробітники в Україні.
  • Inter IKEA Group має шість постачальників в Україні. Зараз тривають обговорення того, як компанія може підтримати їх, зокрема фінансово. «Виробництво призупинено, але ми сподіваємося, що зможемо відновити постачання, як тільки дозволять обставини», – заявляють у компанії.
  • В IKEA також зазначили, що забезпечили підтримку клієнтів, яка стосується здебільшого повернення коштів за відкладені замовлення. 

Контекст

IKEA 15 років намагалася зайти на український ринок. У 2020 році їй вдалося запустити онлайн-продажі, а у 2021-му – відкрити перший фізичний магазин у Києві. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну ритейлер призупинив роботу.

IKEA також відмовилася від використання деревини українського походження. Своє рішення у компанії пояснюють «неможливістю перевірити легальність деревини» після 24 лютого. 

Наприкінці серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час візиту до Швеції закликав шведський бізнес повернутися в Україну. «Закликаю шведський бізнес активно досліджувати й відновлювати діяльність в Україні. Приміром, Scania Group уже збільшує свою бізнес-діяльність. Інші мають наслідувати її приклад. Особливо IKEA, яка з 24 лютого покинула шість українських заводів, час повертатися!» – написав глава МЗС у Twitter.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні