Голова ВООЗ Тедрос Гебреїсус /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ВООЗ оголосила закінчення надзвичайної ситуації через коронавірус

1 хв читання

Голова ВООЗ Тедрос Гебреїсус Фото Getty Images

Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) оголосила, що COVID-19 більше не вважається глобальною надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. Це рішення було прийнято на основі ретельного аналізу даних, повідомив на брифінгу голова ВООЗ Тедрос Гебреїсус.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • За його словами, пандемія COVID-19 більше не є «надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоровʼя, що має міжнародне значення». Це означає закінчення етапу надзвичайної ситуації, але не самої пандемії.
  • Гебреїсус зазначив, що настав час для країн переходити від «надзвичайного режиму» до управління COVID-19 поряд з іншими інфекційними захворюваннями.
  • «Я наголошую, що це не миттєве рішення. Це рішення, яке ретельно розглядалося протягом певного часу, було сплановано та прийнято на основі ретельного аналізу даних», – заявив голова ВООЗ.
  • Він закликав уряди країн не розслаблятися і бути пильними, адже коронавірус все ще вбиває людей і може мутувати у більш небезпечні форми. 
  • «Поки ми говоримо, тисячі людей у всьому світі борються за своє життя у відділеннях інтенсивної терапії. А мільйони інших продовжують жити з виснажливими наслідками постковідного стану», – наголосив Гебреїсус.
  • «Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини – і це лише ті смерті, про які ми знаємо», – додав він.

Контекст

ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією у 2020 році. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах.

Станом на 3 травня ВООЗ отримала повідомлення про 765 222 932 інфікованих коронавірусом з початку пандемії та про 6 921 614 померлих.

В Україні коронавірус вперше діагностували 3 березня 2020 року в Чернівцях. 13 березня був зафіксований перший летальний випадок. За даними МОЗ, на 5 травня в Україні налічувалося 5 529 459 інфікованих, з них померлих – 112 128.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні