Категорія
Новини
Дата

Воррен Баффет інвестував у тайванську TSMС понад $4 млрд

Фінансовий конгломерат Berkshire Hathaway Воррена Баффета за три місяці інвестував у тайванську напівпровідникову компанію TSMС понад $4 млрд, свідчить інформація, яку компанія подала до Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC). Як зазначає Bloomberg, легендарний інвестор вважає, що TSMС досяг дна після розпродажу на понад $250 млрд. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Баффет придбав 60,06 млн акцій TSMC, вартість пакета на кінець третього кварталу оцінювалася приблизно в $4,12 млрд. Частка тайванського виробника чипів в портфелі Berkshire Hathaway досягала 1,39%.
  • Згідно з даними американського сервісу Whale Wisdom, що відстежує операції найбільших фондів, вартість портфеля Berkshire Hathaway за підсумками третього кварталу сягає близько $296 млрд проти $300,13 млрд кварталом раніше. 
  • 92-річний Баффет довгий час уникав інвестицій у технологічний сектор, стверджуючи, що не хоче вкладатися у бізнес, у якому не зовсім розуміється, зазначає Bloomberg. Проте, останніми роками його позиція змінилася. Тепер голова Berkshire Hathaway все більше уваги приділяє цій галузі.

Контекст

Berkshire Hathaway у квітні придбала частку в HP вартістю понад $4,2 млрд і стала найбільшим акціонером техногіганта. 

За даними порталу GuruFocus, найбільшу частку в портфелі Berkshire Hathaway займав IT-сектор (45,16%), далі йдуть фінанси (24,01%), енергетика (12,05%), споживчі товари (12%), комунікаційні. послуги (3,7%) та охорона здоровʼя (1,4%). У другому кварталі енергетичний сектор займав четверте місце у портфелі.

Загалом у портфелі фінансового конгломерата на кінець третього кварталу було 49 компаній. Apple зберегла лідерство за часткою в портфелі (41,76%), друге та третє місця посіли Bank of America (10,33%) та Chevron (8,05%).

Минулого тижня стало відомо, що TSMC найближчими місяцями оголосить про багатомільярдне розширення своїх операцій у США. Компанія планує інвестувати близько $12 млрд у збільшення виробництва на своєму заводі у штаті Арізона.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні