Президент України Володимир Зеленський переконаний, що ракета, яка впала у вівторок у Польщі, була не українською. Про це він сказав журналістам у середу в Києві, пише «Інтерфакс-Україна».
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- За словами президента, він отримав доповіді від командування ЗСУ та Повітряних сил і «не може їм не довіряти». «Я не сумніваюся, що це була не наша ракета», – сказав Зеленський.
- Президент також вважає, що Україну треба було допустити на місце катастрофи. «А можна не говорити остаточні висновки? Чи маємо право бути у слідчій групі? Звісно», – сказав він.
- «Я вважаю, що це була російська ракета, виходячи з довіри до доповідей військових», – наголосив президент.
Контекст
Під час найбільш масованого ракетного обстрілу України 15 листопада, одна з ракет впала на території Польщі поблизу українського кордону. У результаті загинуло двоє людей.
Премʼєр-міністр Польщі Матеуш Моравецький терміново скликав Комітет ради міністрів з питань національної безпеки і оборони в Бюро національної безпеки. Речник польського уряду повідомив, що лідери зустрічаються щодо «кризової ситуації». Він попросив не розповсюджувати неперевіренну інформацію до завершення засідання.
Польща є членом НАТО з 1999 року. Принцип колективної оборони НАТО лежить в основі установчого договору і закріплений у п’ятій статті. П’ята стаття передбачає, що напад на одного члена Альянсу вважається нападом на всіх членів Альянсу.
Ракета, яка впала в польському селі неподалік кордону з Україною, ймовірно, була С-300, заявив 16 листопада президент Польщі Анджей Дуда. За його словами, все вказує на те, що ця ракета була випущена із системи протиповітряної оборони. «… немає жодних доказів того, що її запустила російська сторона», – сказав президент Польщі.
НАТО та низка західних лідерів закликали до ретельного розслідування інциденту. Водночас Україна заявила, що готова передати партнерам наявні докази російського сліду.


26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.