Японія запровадила санкції проти 57 фізосіб та шести компаній з Росії, заборонила імпорт російського золота. Також японським компаніям буде заборонено надавати РФ послуги з аудиту, консалтингу та бухобліку. Новий пакет санкцій опубліковано на сайті Мінфіну Японії.
Ключові факти
- Японія заморозила активи 57 фізосіб та шести компаній з РФ, включаючи віцепремʼєра Дмитра Григоренка, голову ОАК Юрія Слюсаря, голову «Росгеології» Сергія Горькова, віолончеліста Сергія Ролдугіна.
- Запроваджено експортні обмеження щодо 65 російських та 25 білоруських компаній у сферах авіабудування, суднобудування та інших.
- Під санкції потрапили пʼять представників окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей.
- Запроваджено ембарго на імпорт золота; заборонено надання послуг РФ з бухгалтерського обліку, аудиту, консалтингу та трастових послуг (набуває чинності з 5 вересня).
Контекст
Японія запроваджує обмеження у відповідь на військову агресію РФ проти України. Загалом під санкції Японії вже потрапили близько 800 громадян РФ, Білорусі, псевдореспублік «ЛДНР», а також близько 300 російських компаній та організацій.
Зокрема, уряд Японії заморозив активи найбільшого банку РФ – Сбербанку, а також найбільшого приватного банку – Альфа-банку.
Також країна заявила, що не розраховуватиметься за російський газ та інші послуги у рублях.
Раніше США заборонили імпорт російського золота, а ЄС заявив про плани ембарго в сьомому пакеті санкцій. РФ щорічно виробляє близько 10% всього світового золота, яке є важливим активом для Центробанку РФ. Вона є другою за величиною золотодобувною країною у світі. Російський експорт золота оцінюється в $15,2 млрд. Після окупації Криму у 2014 році золоті запаси країни-агресора зросли втричі.
Раніше після чуток про можливі санкції російська Держдума ухвалила закон, що дозволяє визнавати держтаємницею відомості про розміри золотого запасу та державних валютних резервів РФ.


Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.