Категорія
Новини
Дата

З 1 серпня на ринку перевезень України запрацює е-ТТН. Бізнесу радять долучатися до тестування

За п’ять днів в Україні розпочнеться тестування електронних товарно-транспортних накладних. Про це повідомив заступник голови Мінінфраструктури Мустафа Найєм. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Ринок матиме пів року на те, щоб система запрацювала та бізнес міг відмовитись від паперових товарно-транспортних накладних на користь електронних документів, зазначив заступник міністра.
  • «Розуміємо, що 6 місяців у роботі минуть дуже швидко, тому готові допомогти й закликаємо не зволікати з впровадженням необхідних процедур у транспортних компаніях», – наголосив Найєм.
  • За його словами, е-ТТН зробить ринок вантажних перевезень прозорішим, менш корумпованим. «Для бізнесу використання електронних накладних буде дешевшим за паперові. І загалом це перший крок до впровадження міжнародних документів – e-CMR», – додав він.
  • Найєм закликав бізнес долучатись до тестування системи, щоб до 1 серпня підготуватися до роботи з документами. За його словами, вже є провайдери електронного документообігу, які пройшли тестування та можуть взаємодіяти з системою.

Контекст

Загалом до проєкту е-ТТН системи приєднались 19 провайдерів електронного документообігу.

Мета проєкту – підвищити якість і прозорість процесу перевезень, спростити та прискорити взаємодію між вантажовідправником, перевізником і вантажоодержувачем, усунути корупційні ризики й покращити умови ведення бізнесу.

Для того, щоб підготуватися до використання е-ТТН, бізнесу потрібно укласти договір з одним із провайдерів, залучених до проєкту. 

Впровадження е-ТТН є частиною стратегії Мінінфраструктури з цифровізації сфери автомобільних перевезень. Усі операції стануть доступними учасникам у режимі реального часу.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні