Категорія
Новини
Дата

З «Нафтогазу» звільнять чотирьох топменеджерів – ЕП

З групи «Нафтогаз» буде звільнено чотирьох високопосадовців. Відповідне рішення прийняло правління НАК «Нафтогаз України», пише ЕП з посиланням на джерела.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

За даними співрозмовників видання, вже ухвалені рішення щодо звільнення:

  • виконавчого директора групи «Нафтогаз» Маврікія Калугіна;
  • директора зі стратегії та розвитку бізнесу групи Сергія Боєва;
  • виконуючого обовʼязки гендиректора «Укргазвидобування» Олександра Романюка;
  • в. о. гендиректора «Укртрансгазу» Сергія Переломи.

Рішення, яке ухвалило правління компанії, має затвердити Кабмін, який наразі виконує функцію наглядової ради.

Контекст

Напочатку листопада Кабмін призначив колишнього міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова головою правління «Нафтогазу» замість Юрія Вітренка.

Чернишов очолював Мінгромад із березня 2020 року. До цього (з жовтня 2019-го по березень 2020-го) він очолював Київську обласну державну адміністрацію. У 2017–2019 роках був головою наглядової ради Українського клубу нерухомості URE Club.

У Чернишова добрі взаємини з Єрмаком та Зеленським, каже на правах анонімності один із близьких до ОП співрозмовників. «Головна перевага Чернишова – він неконфліктний та вміє знайти з кожним спільну мову», – каже співрозмовник. Чернишов разом зі Шмигалем та міністром фінансів Сергієм Марченком представляли Україну на нещодавній конференції донорів у Берліні. Також він брав участь в оцінці збитків, завданих Україні РФ.

Раніше Нацагентство з питань запобігання корупції заявляло, що призначення Чернишова на посаду голови «Нафтогазу» є незаконним, але зміни до статуту можуть розблокувати такий крок.

«Нафтогаз» у січні – червні 2022 року отримав рекордний збиток у 57 млрд грн. Серед головних причин – різниця між вартістю імпортованого газу та ціною його продажі.

 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні