Категорія
Новини
Дата

З початку війни в Україні відкрилося майже 150 000 нових бізнесів – Опендатабот

З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну було зареєстровано майже 150 000 нових бізнесів. З них 132 000 – це ФОП та понад 14 000 юридичних осіб, ідеться у повідомленні платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот

Ключові факти

  • Зазначається, що щомісяця кількість реєстрацій нових бізнесів зростає. Найбільший показник зафіксовано у перший тиждень серпня – 5306 нових ФОП. Це навіть трохи більше, ніж було в останній тиждень до вторгнення РФ – 5231.
  • Нині в Україні працює 1,9 млн ФОП.
  • За час з 24 лютого помітно змінилися й напрями діяльності малого та середнього бізнесів. Станом на кінець серпня найбільше реєструють ФОП, пов’язані з роздрібною та оптовою торгівлею.
  • Загалом підприємці за цим КВЕДом становили 30% від усіх нових ФОП, відкритих за пів року активної фази війни.
  • Натомість КВЕДи, пов’язані з ІТ-сферою, що лідирували ще у лютому, посунулися з топових позицій.
  • За пів року було зареєстровано понад 14 000 юридичних осіб. У топі за кількістю реєстрацій опинилися компанії, що надають соціальну допомогу, займаються оптовою торгівлею та діяльністю громадських організацій.

Контекст

За 2021 рік кількість ФОП зросла на 4% – майже до 2 млн. Це найкращий результат за останні п’ять років. Приріст ФОП показує, що нових бізнесів відкривалося більше, ніж було закрито старих.

IT-ФОП – найактивніша частина приватних підприємців у 2021 році. Їхня частка від загального приросту серед усіх компаній становила більше половини (53%). IT-сфера зросла за рік на 44 500 ФОП-програмiстiв (+26%).

У серпні майже половина компаній (48%) оцінювали свою фінансову стійкість у пів року, а 30% стверджували, що їхніх фінансових резервів вистачить на період більше року. У травні таких було 19%, про це свідчить опитування Європейської Бізнес Асоціації. Згідно з опитуванням, 16% компаній оцінюють свою фінансову стійкість у рік. Тільки 2% бізнесів повідомляють, що їхні фінансові резерви вже вичерпались. Усі опитані компанії вже відновили роботу. З них 49% відновили діяльність у повному обсязі, а 51% – частково. Серед компаній, що працюють частково, 44% були вимушені скоротити географію своєї діяльності, 20% – закрити частину офісів чи торгових точок, 18% – перейти в онлайн.

За пʼять місяців війни 41% компаній зазнали втрат до $1 млн, 32% оцінили втрати в діапазоні $1–10 млн та 18% повідомляють про втрати більше $10 млн. Принаймні 38% зазнали втрат внаслідок бойових дій безпосередньо.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні