Верхній ряд: Олег Псюк, Валерія Гонтарєва, Михайло Федоров, Олег Гороховський, Владислав Чечоткін. Нижній ряд: Вячеслав Климов, Геннадій Буткевич, Ірина Горова. /Колаж Анна Наконечна
Категорія
Життя
Дата

Вивісив прапор і йди працювати на благо країни. Учасники рейтингів Forbes про те, що означає для них День Незалежності 2022

6 хв читання

Верхній ряд: Олег Псюк, Валерія Гонтарєва, Михайло Федоров, Олег Гороховський, Владислав Чечоткін. Нижній ряд: Вячеслав Климов, Геннадій Буткевич, Ірина Горова. Фото Колаж Анна Наконечна

Буткевич, Климов, Псюк, Гонтарева, Чечоткін та інші учасники рейтингів і списків Forbes розповідають про те, що значить для них цей День Незалежності України в 2022 році

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

У цьому році головне державне свято України проходить під звуки обстрілів та сирен. Мільйони українців стали біженцями, сотні тисяч – на фронті. Майже дев’ять тисяч захисників ніколи не повернуться додому, точне число цивільних жертв невідомо. 

Це — ціна нашого прагнення Незалежності. Устремління бути собою та жити так, як хочемо ми. 

Світ не вірив, що Україна може дати відсіч російській воєнній машині. Але ми не зламалися! 

І не зламаємося.

Зі святом! З Днем Незалежності України!

Ми попросили учасників рейтингів і списків Forbes розказати, що для них значить цей День Незалежності

Владислав Чечоткін, 43, співвласник Rozetka, учасник рейтингу «100 найбагатших українців» 

Олександр Чекменьов. Ілюстрація Анна Наконечна

Владислав Чечоткін, 43, співвласник Rozetka Фото Олександр Чекменьов. Ілюстрація Анна Наконечна

Признаюся, що до 2014 року незалежність для мене була майже як даність. Навіть у 2014-му питання, що таке незалежність та 24 серпня як один із її символів, не було для мене настільки важливим. Але сьогодні, після початку повномасштабної війни, незалежність набула для мене чітких, гострих рис! 

Для себе незалежність я формулюю так: це все, що в нас є: наші досягнення, наш спосіб життя та, звичайно, наше майбутнє. Майбутнє людей, які самі можуть вибирати життєвий лад, віру, з ким жити і кого любити та хто буде нашим президентом. 

Геннадій Буткевич, 64, співвласник Корпорації АТБ та BGV Group, учасник рейтингу «100 найбагатших українців» 

Колаж Анна Наконечна

Геннадій Буткевич, 64 співвласник Корпорації АТБ та BGV Group Фото Колаж Анна Наконечна

Цей День Незалежності значить для мене особисто багато, тому що ми як країна платимо зараз дуже високу ціну за свою свободу. Із найменшого, що я хотів би зробити – навчитися гарно говорити українською мовою. Зараз соромно розмовляти російською. Найближчими днями повертаюся в Київ і планую розпочати навчання!

Валерія Гонтарева, 57, ексголова НБУ, учасниця списку «33 успішні жінки України»

Колаж Анна Наконечна

Валерія Гонтарєва, 57, ексголова НБУ Фото Колаж Анна Наконечна

Означає те, що ми нарешті назавжди пішли від радянського минулого, пішли в наше європейське майбутнє. Те саме, за яке я і мої колеги після Майдану в розпал гарячої фази війни 2014 року покинули роботу і пішли робити реформи. 

Та ціна, яку Україна платить за це зараз, просто жахає. Колишнім країнам Варшавської угоди пощастило, що вони вскочили у вагон ЄС і НАТО. А ось Україні довелося виборювати свою незалежність кровʼю, потом і сльозами. Але ми це зробили! 

А якщо при цьому ми вбʼємо ще й цього двоголового російського дракона, то це вже буде не тільки локальна перемога за нашу незалежність, а й реальна перемога над злом вселенського масштабу. 

Олег Псюк, 28, лідер гурту Kalush Orchestra, учасник списку «30 до 30» у 2021 році

Колаж Анна Наконечна

Олег Псюк, 28, лідер гурту Kalush Orchestra Фото Колаж Анна Наконечна

Буквально 22 серпня були з усім гуртом Kalush Orchestra у Києві і бачили на Майдані «парад» російської техніки, яку наші ЗСУ перетворили на купу металобрухту. Це дійсно показує нашу силу, міць та непоборність.

Незалежність цьогорічна – це і всі українці в тилу, які як ніколи обʼєднані і теж докладають максимум зусиль для прискорення нашої спільної перемоги. Нікому не вдасться цю незалежність у нас забрати.

Юлія Бадритдінова, 43, генеральна директорка «МакДональдс» в Україні, Чехії та Словаччині, учасниця рейтингу «25 успішних СЕО» та списку «33 успішні жінки України»

Колаж Анна Наконечна

Юлія Бадритдінова, 43, генеральна директорка «МакДональдс» в Україні, Чехії та Словаччині. Фото Колаж Анна Наконечна

Ми зараз як ніколи розуміємо ціну свободи, тому цей день став для нас сакральним, адже ми здобуваємо незалежність вдруге. І я впевнена, що з кожним роком це свято ставатиме важливішим, бо ми всі одночасно переживаємо і біль, і гордість, і це назавжди закарбується в серці кожного з нас.

Наш шлях до перемоги – це важке випробування, тому для мене День Незалежності значить більше, ніж власний День народження. І найкращим і найбажанішим подарунком для нас зараз на будь-яке свято є перемога!

У цьому році ми очевидно ствердилися як нація найперше для себе, та і в очах усього світу. Українці борються проти знищення своєї ідентичності, культури та зламу волі. І всім зрозуміло, що ми не готові віддавати свою культуру, традиції, мову, міста, території, людей. А в День Незалежності віра в перемогу стає ще сильнішою, адже ми єдині, і таку націю неможливо знищити.

Олександр Писарук, 57, голова правління Райффайзен Банку, учасник рейтингу «25 успішних СЕО»

Колаж Анна Наконечна

Олександр Писарук, 57, голова правління Райффайзен Банку. Фото Колаж Анна Наконечна

Цей День Незалежності про сенси. Патріотизм українців, наша стійкість і волелюбність стали для більшості не частиною історії чи нагодою для державного святкового дня. Ми усвідомили і заявили про них на весь світ як про сенс нашого життя, як про те, що тримає нас разом, допомагає долати всі випробування війни та впливає глобально на майбутнє всього світу. Це вражає та допомагає не зупинятися.

Ірина Горова, 44, співзасновниця MOZGI Group, учасниця списку «33 успішні жінки України»

Колаж Анна Наконечна

Ірина Горова, 44, співзасновниця MOZGI Group. Фото Колаж Анна Наконечна

Велика і важка боротьба за незалежність України триває доволі довгий час. Сьогодні ми найближче підійшли до перемоги, ніж за всі інші роки, тому що позбулися всього, що було чужим. Ми всі повертаємося до свого коріння, шукаємо сенси, вибудовуємо нові значення, знаходимо артефакти нашої культури та об’єднуємося заради перемоги. Думаю, що саме зараз починається відлік вільної, мужньої, сміливої і самоідентифікованої нації. Тож сьогоднішній День Незалежності України для мене є особливим, і я неймовірно пишаюся тим, що я українка. Борімося і поборемо. 

Вячеслав Климов, 47, співвласник «Нової Пошти», учасник рейтингу «100 найбагатших українців» 

Вивісив прапор і йди працювати на благо країни. Учасники рейтингів Forbes про те, що означає для них День Незалежності 2022 /Фото 1

Вячеслав Климов, 47, співвласник «Нової Пошти».

Певний, що 31-у річницю Незалежності країни кожний українець цінить набагато більше, ніж минулі, адже ми платимо за це велику ціну.

Особисто я радий, що сьогодні не вихідний і ми працюємо. Як завжди натхненно, завзято, ефективно. Так би мовити, продовжуємо бігти наш марафон.

Я щиро вважаю, що важка рутинна робота – найкраща програма для святкування цього року: на фронті, в тилу, за кордоном або вдома – вивісив прапор над дверима і йди працювати на благо країни та заради перемоги.

Валерія Гузема, 31, засновниця Guzema Fine Jewelry, учасниця списку «30 до 30» у 2021 році

Колаж Анна Наконечна

Валерія Гузема, 31, засновниця Guzema Fine Jewelry. Фото Колаж Анна Наконечна

Цього року День Незалежності для мене – це запекла боротьба за нашу свободу. Зараз я як ніколи відчуваю цілісність нашої нації, мужній дух непереможного народу. Цьогоріч це свято набуває особливого сенсу та цінності. Сьогодні кожен українець справді навчився цінувати своє життя, свої досягнення, свої безцінні хвилини. Для мене цей день досить болісний, бо я розумію, скільки людей віддали своє життя, скількох розлучила та скалічила ця ненависна війна. Проте водночас у цей день я відчуваю гордість за нашу відважну та хоробру країну, яка довела, що вже ніколи не віддасть свою свободу та незалежність. Пишаюся, що я українка.

Руслан Шостак, 49, співвласник мереж Varus та Eva, учасник рейтингу «100 найбагатших українців» 

Колаж Анна Наконечна

Руслан Шостак, 49, співвласник мереж Varus та Eva. Фото Колаж Анна Наконечна

Цьогорічний День Незалежності за значенням дорівнює 24 серпня 1991 року, коли Україна відродилась у сучасному вигляді. Тепер ми знову виборюємо наше право на свободу – кожен на своєму фронті. Ця боротьба змінює нас. Я можу сказати, що тепер люблю Україну не просто сильніше, а по-новому – більш усвідомлено. Я хочу приносити державі ще більше користі, розвиваючи бізнес і укріплюючи її економіку, створюючи українські продукти та бренди світового рівня.

Олег Гороховський, 47, співзасновник monobank, переможець у номінаціях «Цифрова експансія року» та «Приз глядацьких симпатій» у конкурсі «Forbes – підприємець року» 

Колаж Анна Наконечна

Олег Гороховський, 47, співзасновник monobank. Фото Колаж Анна Наконечна

Цього року День Незалежності особливий. Зранена, але незламна, смілива країна, сміливі люди, сильна армія та величезна підтримка всього світу.

Ми бачимо, як наші клієнти щодня перераховують мільйони гривень на допомогу армії, на гуманітарку, на допомогу переселенцям і тим, кому важко. Такої консолідації суспільства та єдності не було ніколи за роки незалежності.

Я українець! Пишаюся своєю Батьківщиною та своїми співвітчизниками. Слава Україні!

Олександр Комаров, 49, президент «Київстар», учасник рейтингу «25 найкращих CEO»

Вивісив прапор і йди працювати на благо країни. Учасники рейтингів Forbes про те, що означає для них День Незалежності 2022 /Фото 2

Олександр Комаров, 49, президент «Київстар».

Для мене цей День Незалежності – це момент істини в існуванні України. Є такі події в житті людини та нації, коли вчинками підтверджуються багаторічні декларації, цінності, світогляд і можливість стати або прикладом для інших, або піти у небуття. Мені здається, що саме у 31-у річницю незалежності українці доводять, що готові вмирати, віддавати найцінніше – своє життя, виборюючи свою свободу та майбутнє своїх дітей. Вічна шана Героям.

Михайло Федоров, 31, міністр цифрової трансформації України, учасник списку «30 до 30» у 2020 році

Колаж Анна Наконечна

Михайло Федоров, 31, міністр цифрової трансформації України. Фото Колаж Анна Наконечна

Незалежність — це можливість стати тим, ким ти хочеш стати. Це — коли відкриті можливості, але результат залежить вже від твого бачення, твоєї наполегливості та ефективності. Незалежність — це коли все обертається навкруги цінності людського життя та щастя. Мріяти, діяти, досягати. Росія намагалася зупинити нас на нашому шляху самореалізації та досягнення щастя. Але ми нація незалежних людей, які знають, чого хочуть та захищають незалежність всього світу.

У підготовці матеріала брала участь стажерка Forbes Валерія Шебела.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні