У середу, 18 вересня, відбулися онлайн-торги з продажу Державного підприємства «Готель «Україна» в межах великої приватизації, йдеться в системі «Прозорро.Продажі». Ціна за готель на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві – 2,5 млрд грн, що майже у 2,4 раза більше від стартової. В аукціоні брали участь три компанії. Переможцем стало ТОВ «Ола Файн» Максима Кріппи.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Стартова вартість лота становила майже 1,05 млрд грн (без ПДВ). Торги проходили за правилами трираундового англійського аукціону на підвищення ціни.
- За даними «Прозорро.Продажі», на аукціоні змагалися три учасники. Під час аукціону жоден з них не піднімав ставки вище своєї початкової заявки.
- Перемогла компанія з найвищою початковою заявкою у 2,5 млрд грн. Це у 2,4 раза більше від стартової ціни.
- Ці кошти після укладання угоди з переможцем надійдуть до державного бюджету.
- Основна діяльність переможця – ТОВ «Ола Файн» – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, свідчать дані YouControl. Виторг підприємства за 2023 рік – 334 000 грн, йдеться на аналітичному порталі. Виторг за перше півріччя 2024-го не опублікований.
- Бенефіціар компанії – Максим Кріппа. «Україна» – не перший готель Кріппи. У 2023 році він купив заміський комплекс із віллою, кількома гостьовими будиночками, спа-центром, рестораном і готелем на території в Конча-Заспі у Фонду гарантування вкладів. У 2020 році Фонд держмайна продав столичний готель «Дніпро» компанії «Смартленд». Вона зареєстрована у Броварах, у будинку Кріппи, з’ясували журналісти Liga.net.
- Інші учасники аукціону з продажу готелю «Україна» – ТОВ «Аларіт-Пром» Сергія Сподіна і ТОВ «Житомирський Меблевий Комбінат» Вадима Григорʼєва.
Контекст
У січні цього року ексголова Фонду держмайна Віталій Коваль заявляв, що готель «Україна» накопичив понад 45 млн грн боргів, тому у планах фонду – його приватизація.
Кабмін включив обʼєкт до великої приватизації у квітні цього року.
Готель має шість конференц-залів, кімнати для переговорів і фонд у 363 номери. Для гостей пропонують зали, де можна розмістити від 10 до 250 людей. Є укриття, в якому розташована окрема аудиторія для заходів на 50 осіб. А також паркінг на 80 автівок, розповідав Коваль.
Виторг готелю у 2023 році зріс майже на 55% до 32 млн грн, свідчать дані YouControl. Торік держпідприємство скоротило збиток приблизно на 58% до 11,1 млн грн.
У першому півріччі 2024 року виторг готелю зріс більше ніж удвічі до 24,8 млн грн, порівнюючи з першим півріччям 2023-го. Збиток за перші шість місяців поточного року впав учетверо, до 1,6 млн грн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.