Silicon Valley Bank /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Збанкрутував американський Silicon Valley Bank. Це найбільший крах банку за 15 років

Silicon Valley Bank Фото Getty Images

В США збанкрутував Silicon Valley Bank (SVB). Це стало найбільшим банкрутством з часів економічної кризи 2008 року і другим за величиною в історії США, пише The New York Times. SVB займав 16-е місце за активами у США і був одним із найвідоміших кредиторів у галузі технологічних стартапів.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Проблеми у банку почалися після закриття аналогічної кредитної організації, що інвестує у стартапи – Silvergate Bank. Це викликало стурбованість на ринку та стрімкий розпродаж інвесторами галузевих акцій. 
  • 8 березня клієнти SVB різко збільшили обсяги зняття коштів, після чого банк вжив екстрених заходів. Щоб розплатитися з вкладниками, банк змушений був продати частину активів і втратив на цьому майже $2 млрд. 
  • Це викликало паніку серед ключових венчурних фірм, які порадили компаніям вивести свої гроші з банку.
  • Федеральна корпорація зі страхування депозитів вирішила призначити керуючого кредитною організацією, поставивши під свій контроль майже $175 млрд депозитів клієнтів.
  • Водночас Мінфін США запевнив у стійкості фінансової системи країни, попри банкрутство SVB. За словами міністерки Джанет Єллен, у регуляторів є ефективні інструменти, які дають змогу впоратися з ситуацією. У Мінфіні запевнили, що клієнти Silicon Valley Bank отримають усі свої депозити.
  • У Білому домі підтримали Мінфін. Там наголосили, що фінансова система США змінилася за період, що минув від кризи 2008 року. 
  • «Ми знали, що нам потрібно підвищити стійкість нашої банківської системи, що дозволить їй протистояти таким потрясінням», – зазначила голова Ради економічних консультантів Сесілія Роуз.

Контекст

Silicon Valley Bank був найбільшим банком Кремнієвої долини, входив до індексу S&P 500. Банк отримував гроші високотехнологічних стартапів, які зуміли залучити кошти венчурних капіталістів. Частину депозитів банк залишав на своїх рахунках, іншу – інвестував у довгострокові казначейські та іпотечні облігації.

Активи банку подвоїлися з $49 млрд у 2018 році до $102 млрд наприкінці 2020-го, а 2021 року склали вже $189,2 млрд. 

Silicon Valley купив величезну кількість облігацій перед тим, як ФРС почала підвищувати процентні ставки. У міру зростання ставок активи банку ставали менш привабливими, оскільки прибуток за щойно випущеними державними облігаціями був вищим.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні