Категорія
Новини
Дата

Збитки залізничної інфраструктури сягають $2,7 млрд. Проєкт «Росія заплатить» переглянув оцінку у бік зменшення

Збитки, завдані залізничній інфраструктурі України війною, становлять $2,7 млрд, що на $1 млрд меньше попередньої оцінки. Про це свідчать дані проєкту «Росія заплатить».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Аналітики проєкту зробили уточнення щодо суми збитків залізничної інфраструктури та рухомого складу. У порівнянні з попереднім звітом, збитки за цією категорією скоротились на $1 млрд і на 8 червня становлять $2,7 млрд. Внаслідок бойових дій пошкоджено 6300 колій та 41 міст. 
  • На 8 червня уточнена загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури складає $103,9 млрд або 3 трлн грн. 
  • Збитки, завдані через руйнування та пошкодження українських підприємств, вже досягли $11,5 млрд, освітніх закладів – $1,6 млрд, медзакладів – $1,1 млрд, дитсадків – $576 млн. 
Збитки залізничної інфраструктури сягають $2,7 млрд. Проєкт «Росія заплатить» переглянув оцінку у бік зменшення /Фото 1

Контекст

Уточнення щодо збитків завданих залізничній інфраструктурі повʼязані з коригуванням коефіцієнта пошкодження майна на неконтрольованих територіях. Перерахунок зроблено на основі підходу, що пошкоджено 40% від загальної вартості нерухомого та 100% від вартості рухомого майна. З цього приводу з експертами «Укрзалізниці» продовжуються дискусії, оскільки УЗ вважає втраченим на неконтрольованих територіях 100% майна, зазначають аналітики проєкту. 

Зменшення загальної суми прямих збитків інфраструктури (на $2,6 млрд) повʼязане з перерахунком втрат, завданих окремим категоріям об’єктів, зазначають аналітики. Водночас «органічне» збільшення вартості пошкодженого/зруйнованого майна внаслідок бойових дій за останній тиждень складає $1 млрд, йдеться у звіті. 

Зокрема, за останній тиждень відбулося зростання збитків, завданих підприємствам, закладам освіти та охорони здоровʼя, дитсадкам, адмінбудівлям та складській інфраструктурі.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні