Категорія
Новини
Дата

«Зелений» перехід на $35 млрд. «Метінвест» приєднався до урядової платформи відновлення металургії

1 хв читання

Група «Метінвест» доєдналася до урядової платформи щодо «зеленого» відновлення металургійного сектору України. Меморандум про партнерство з урядом підписаний на Конференції з питань відновлення України (URC 2023) в Лондоні 22 червня, йдеться у пресрелізі компанії. 

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • У межах реалізації стратегії «зеленого» переходу «Метінвест» планує покращити якість залізорудної продукції з поступовим збільшенням потужностей з її виробництва.
  • Також група планує переобладнати цехи «Запоріжсталі» та «Каметсталі» для більш екологічного електросталеплавильного способу виробництва сталі з окатків DRI-класу – з перспективою переходу на водень, зокрема вироблений за допомогою відновлюваної енергетики, а також розширити лінійку прокатної продукції.
  • Експерти оцінюють вартість середньострокової стратегії «зеленого» переходу до 2035 року в близько $35 млрд. Такі інвестиції забезпечать виробництво до 15 млн т «зеленої» сталі на рік, йдеться у пресрелізі.
  • «Зелена» сталь – ключовий елемент довготривалої стратегії Групи. Її частиною є перехід на використання окатків DR-класу на металургійних заводах «Метінвесту» в Україні. Це наш «зелений транзит». Ми готові до цього переходу, готові його фінансувати значною мірою після перемоги України у війні», – прокоментував приєднання «Метінвесту» до платформи гендиректор Юрій Риженков.

Контекст

Головний скарб бізнес-імперії Ріната Ахметова«Метінвест» – втратив 2/3 оціночної вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.

Війна зруйнувала вертикальну інтеграцію групи «Метінвест». У Маріуполі вона втратила два головних підприємства – «Азовсталь» і ММК імені Ілліча. Ці активи були ядром металургійного бізнесу «Метінвесту». Сюди постачалось до 40% залізорудної сировини з гірничозбагачувальних комбінатів компанії в Дніпропетровській області. З цієї сировини маріупольські заводи виробляли сталеву продукцію з більшою доданою вартістю. Тільки чверть цієї продукції продавалась в Україні, решта йшла на експорт, зокрема у вигляді слябів для перекатних заводів «Метінвесту» в Англії та Італії. 

У 2021 році «Азовсталь» і ММК імені Ілліча виробили 8,6 млн т сталі, або 90% всієї сталі групи. На ці заводи припадало 40% усього українського виробництва металопродукції.

Група «Метінвест» оцінила сумарні збитки від війни в понад $3,5 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні