Група «Метінвест» доєдналася до урядової платформи щодо «зеленого» відновлення металургійного сектору України. Меморандум про партнерство з урядом підписаний на Конференції з питань відновлення України (URC 2023) в Лондоні 22 червня, йдеться у пресрелізі компанії.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- У межах реалізації стратегії «зеленого» переходу «Метінвест» планує покращити якість залізорудної продукції з поступовим збільшенням потужностей з її виробництва.
- Також група планує переобладнати цехи «Запоріжсталі» та «Каметсталі» для більш екологічного електросталеплавильного способу виробництва сталі з окатків DRI-класу – з перспективою переходу на водень, зокрема вироблений за допомогою відновлюваної енергетики, а також розширити лінійку прокатної продукції.
- Експерти оцінюють вартість середньострокової стратегії «зеленого» переходу до 2035 року в близько $35 млрд. Такі інвестиції забезпечать виробництво до 15 млн т «зеленої» сталі на рік, йдеться у пресрелізі.
- «Зелена» сталь – ключовий елемент довготривалої стратегії Групи. Її частиною є перехід на використання окатків DR-класу на металургійних заводах «Метінвесту» в Україні. Це наш «зелений транзит». Ми готові до цього переходу, готові його фінансувати значною мірою після перемоги України у війні», – прокоментував приєднання «Метінвесту» до платформи гендиректор Юрій Риженков.
Контекст
Головний скарб бізнес-імперії Ріната Ахметова – «Метінвест» – втратив 2/3 оціночної вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.
Війна зруйнувала вертикальну інтеграцію групи «Метінвест». У Маріуполі вона втратила два головних підприємства – «Азовсталь» і ММК імені Ілліча. Ці активи були ядром металургійного бізнесу «Метінвесту». Сюди постачалось до 40% залізорудної сировини з гірничозбагачувальних комбінатів компанії в Дніпропетровській області. З цієї сировини маріупольські заводи виробляли сталеву продукцію з більшою доданою вартістю. Тільки чверть цієї продукції продавалась в Україні, решта йшла на експорт, зокрема у вигляді слябів для перекатних заводів «Метінвесту» в Англії та Італії.
У 2021 році «Азовсталь» і ММК імені Ілліча виробили 8,6 млн т сталі, або 90% всієї сталі групи. На ці заводи припадало 40% усього українського виробництва металопродукції.
Група «Метінвест» оцінила сумарні збитки від війни в понад $3,5 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.