Категорія
Новини
Дата

Зеленський підписав закон про відновлення електронного декларування

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №9534 про відновлення і відкриття електронного декларування, свідчить інформація в картці законопроєкту на сайті парламенту. Верховна Рада ухвалила документ 20 вересня з урахуванням пропозицій президента.

Ключові факти

  • 10 жовтня законопроєкт №9534 повернуто з підписом президента України, йдеться на сайті парламенту.
  • Закон передбачає негайне відкриття Єдиного державного реєстру декларацій. Чиновники зобовʼязані подати їх за цей та попередні роки.
  • 20 вересня Верховна Рада схвалила вето президента та виправила закон про відновлення електронного декларування.

Контекст

5 вересня Верховна Рада повернула обовʼязкове декларування статків державних посадовців. До останнього фінальна редакція законопроєкту №9534 була невизначеною: у парламенті точилися дискусії про те, чи варто робити реєстр декларацій публічним, як і було до повномасштабної війни.

Днем раніше антикорупційний комітет ВР підтримав поновлення декларування у закритому для громадськості форматі. Аналогічне рішення ухвалено й на засіданні голів фракцій, розповідає заступник голови антикорупційного комітету Ярослав Юрчишин.  

Шанс відкрити реєстр був перед самим голосуванням у залі парламенту, однак відповідна поправка до закону набрала лише 199 голосів нардепів при необхідних 226.

6 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) звернулося до Зеленського з проханням накласти вето на законопроєкт 9587-Д щодо обовʼязкового декларування статків державних посадовців.

12 вересня президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт 9587. За словами президента, декларації мають бути відкритими одразу. «Уже зараз реєстр треба відкривати. Власне, із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко», – додав Зеленський. Більше про це читайте в редакційному матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні