Категорія
Новини
Дата

Справа Пивоварського. АМПУ хоче стягнути з ексміністра та групи ТІС $50 млн

2 хв читання

АМПУ хоче стягнути з ексміністра Пивоварського та групи ТІС $50 млн /Антон Забєльський для Forbes Ukraine

АМПУ хоче стягнути з ексміністра Пивоварського та групи ТІС $50 млн Фото Антон Забєльський для Forbes Ukraine

Суд прийняв до розгляду позов Адміністрації морських портів України (АМПУ) про стягнення $50 млн з ексміністра інфраструктури Андрія Пивоварського, його колишнього заступника Володимира Шульмейстера та групи компаній ТІС у справі про зміну корабельного збору в 2015 році. Про це повідомив сам Пивоварський у Facebook 11 лютого.

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ключові факти

  • У прохальній частині цивільного позову АМПУ просить суд зобов’язати групу компаній ТІС солідарно з Пивоварським та Шульмейстером повернути грошові кошти у сумі майже $50 млн, пояснив Пивоварський з посиланням на текст позову, який суд прийняв до розгляду 10 лютого. У судовому реєстрі його ще немає. 
  • «Жодна з компаній ТІС не залучена до моєї справи і жодна посадова особа чи менеджер цієї групи компаній не є учасником мого кримінального провадження», – додав ексміністр. 
  • За його словами, кримінальна справа щодо ТІС закрита. Влітку 2024 року ВАКС відмовив САП та НАБУ в переведенні $30 млн із заарештованих рахунків ТІС на рахунки Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Арештоване майно не містить слідів кримінального правопорушення, постановив суд. 
  • Forbes Ukraine звернувся до групи ТІС за коментарем. 

Контекст

У лютому 2023-го НАБУ і САП повідомили ексміністру інфраструктури України і його колишньому першому заступнику про підозру у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад $30 млн. Йдеться про Андрія Пивоварського та Володимира Шульмейстера.

За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм заступником (на той час також головою тарифної ради Мінінфраструктури) прийняли наказ, за яким корабельний збір із суден в морському порту «Південний» разом із ДП «АМПУ» почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50:50). 

Йдеться про причали №18–22, які є безпосередньою власністю компаній «ТІС-Руда» і ТОВ «ТІС-КТ». При цьому на момент перевірки підприємств у їхніх власників були відсутні документи, які могли б підтвердити їхнє право власності на згадані причали порту «Південний», заявляли в НАБУ.

Тоді як за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою ДП як користувача акваторії порту, що належить державі, йдеться у повідомленні. Слідство вважає, що наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ». 

Пивоварський стверджує, що діяв у межах закону. «Законом про порти чітко передбачено, що корабельний збір розподіляється між користувачем портової акваторії (у наведеному випадку це АМПУ) та власником операційної акваторії причалу (у цьому випадку це ТІС)», – написав він увечері 22 лютого 2023-го. 

24 липня нинішній голова паливної компанії WOG Holding, ексміністр інфраструктури отримав статус обвинуваченого.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні