Президент Володимир Зеленський повідомив, що п’ятеро звільнених командирів «Азова» перебуватимуть у Туреччині до кінця війни. Такої домовленості було досягнуто з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом, повідомив Зеленський.
Ключові факти
- Президент України подякував Ердогану за провідну роль у процесі звільнення полонених. «Ми домовилися, що п’ятеро звільнених командирів «Азова» перебуватимуть у комфортних умовах у Туреччині до кінця війни та зможуть бачитися з родинами», – написав він.
- За його словами, Україна на знак вдячності за допомогу державі визволила з полону Росії п’ятьох громадян Великої Британії, двох – США, громадян Марокко, Швеції, Хорватії. Президент подякував за сприяння у звільненні Саудівській Аравії.
- «Пам’ятаємо про всіх, хто перебуває в російському полоні, і зробимо все для їхнього порятунку», – додав Зеленський.
- Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив про продовження роботи над обміном військовополоненими з російською стороною, зокрема «всіх на всіх».
- «Ми памʼятаємо про всіх, хто залишається в полоні. Україна разом із союзниками працює над обміном «всіх на всіх». Успіхи ЗСУ в контрнаступі щодня збільшують обмінний фонд», – написав Костін.
- При цьому він наголосив, що «всі російські воєнні злочини будуть розслідувані, а злочинці отримають покарання».
Контекст
У рамках обміну з Росією вдалося звільнити 215 українських захисників, серед них і 10 іноземців. Москві повернули проросійського політика Віктора Медведчука і 55 російських окупантів. Додому повернулися військові, прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, бійці ТРО, митники, цивільні, зазначив глава ОП Андрій Єрмак. Серед них – офіцери, командири, Герої України, захисники «Азовсталі» і вагітні жінки-військові.
«Денис Прокопенко «Редіс», Сергій Волинський «Волина», Святослав Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко – командири з «Азовсталі» – вже перебувають у безпеці. Це результат особистих домовленостей президента Зеленського з президентом Ердоганом», – додав Єрмак.
Обмін Медведчука на українських захисників не означає перешкоджання для розгляду його справ у суді, йдеться в повідомленні СБУ.
Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими опублікував повний список осіб, яких вдалося повернути з російського полону в результаті обміну 21 вересня. Документ оприлюднено на сайті штабу.
Проти колишнього народного депутата Віктора Медведчука прокуратура вела дві кримінальні справи. Його підозрюють у держзраді, співпраці з російськими чиновниками для незаконного видобутку газу на шельфі Чорного моря та сприянні незаконному постачанню вугілля з тимчасово окупованої території Донбасу у 2014–2015 роках.
Медведчук сидів під домашнім арештом. Але коли російські війська почали бити ракетами по Україні, він зібрав речі та втік. Його дружина Оксана Марченко виїхала з України до Білорусі за пʼять днів до вторгнення Росії. 12 квітня Медведчука затримала СБУ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.