50 найкращих роботодавців
У перші два місяці після демобілізації ветерани, що повернулися в AB InBev EFES, можуть витрачати на роботу на 25% менше часу від норми за ту саму зарплату. Компанія надає психологічні та юридичні консультації, а також компенсує вартість спортивних абонементів. У ЗСУ служать 70 співробітників, до роботи повернулися шість ветеранів.
Компанія долає дефіцит кадрів, залучаючи молодь і переселенців, каже старша партнерка з роботи із персоналом «AB InBev EFES Україна» Мар’яна Кошарновська. В компанії діє реферальна програма «Приведи друга», яка дозволяє працівникам отримувати премію за результативні рекомендації.
AB InBev EFES зупинила завод в Харкові, частина його співробітників тепер працює на броварнях у Чернігові та Миколаєві, що відновили свою роботу. Компанія надає фінансову допомогу працівникам, житло яких було пошкоджене або втрачене через бойові дії.
Цитата з анкет: «У компанії існує щомісячна програма визнання працівників Beer Hero. Нагороджують працівників, які роблять внесок у розвиток компанії».
25 найкращих роботодавців для ветеранів
Як створити в компанії комфортне для ветерана середовище? Перший крок – навчити команду, вважають в AB InBev Efes Ukraine. В арсеналі освітніх програм компанії – вебінари для HR, посібники для співробітників і ветеранів та ментальна підтримка для команд.
Повертаючись з фронту, ветерани приносять із собою набір цінних у корпораціях навичок: стресостійкість, адаптивність, дисципліну, помітили в AB InBev Efes Ukraine. Відповідно до софт скілів компанія допомагає прокачувати або отримувати нові професійні навички. Тут готові навчати демобілізованих співробітників нових виробничих професій, як-от зварювальник, машиніст крана тощо.
50 найкращих роботодавців 2021
З листопада 2021‑го співробітники найбільшої пивоварної компанії України раз на два роки можуть проходити повне медичне обстеження коштом роботодавця. Такий скринінг пройшли вже 130 співробітників, заявки залишили ще 245. Компанії програма обійдеться у більш як $1 млн.
Співробітникам та їхнім родичам безкоштовно надається до восьми фінансових, юридичних і психологічних консультацій. За рік роботи послугою скористалася 161 особа. Більшість запитів, за словами директорки з персоналу Ольги Орел, стосуються управління особистими фінансами, відкриття індивідуальних рахунків, оформлення документів та психологічної підтримки.
Для одного з батьків, який здійснює догляд за дитиною, оплачувану в повному розмірі відпустку збільшено з чотирьох до шести місяців. А для другого партнера – із двох до чотирьох тижнів. Улітку компанія проіндексувала зарплати на рівень інфляції, а 40% найкращих співробітників отримали додатковий бонус за хороші результати.
25 найрозумніших компаній
Рік запуску в Україні: 1996
Рік запуску R&D‑відділу: 2008
Штат R&D‑відділу: 30
Інвестиції в R&D: понад $1 млн (2020 рік)
Керівник напряму: Інга Панич
R&D‑відділ найбільшого виробника пива в Україні орієнтований на оптимізацію внутрішніх процесів. Актуальне завдання – перебудувати систему продажів, аби відмовитися від послуг торгових представників. Для цього в AB InBev Efes створили та розвивають платформу «ВыBEERрай».
«Стара модель обмежує в часі, – пояснює директор із цифрової трансформації продажів Інга Панич. – Нова дає доступ до замовлень у режимі 24/7». Оптимізацію стимулює несприятлива ринкова кон’юнктура. 2020 року український пивний ринок, за даними Nielsen, упав на 1,9%. Виторг АВ InBev Efes знизився на 0,8%.
Повернутися до зростання допоможе диджиталізація. Крім нової моделі продажів компанія щороку тестує близько 50 дрібніших проєктів – наприклад, уже впровадила автоматизований облік обладнання, використовує ШІ для пошуку та аналізу сумнівних операцій усередині компанії. Обходяться ці експерименти недорого – щорічні витрати на R&D не перевищують 0,4% від виторгу
100 найбільших приватних компаній 2021
Найбільша пивоварна компанія країни почала використовувати штучний інтелект для аналізу товарів у торгових залах. Аудитор фотографує місце з товаром на полиці, а система визначає товарні запаси, дає розгорнутий аналіз позиціонування й оцінює ефективність роботи торгового представника. За даними Nielsen, InBev Efes займає 31,7% українського пивного ринку. На заводах у Чернігові, Миколаєві та Харкові варять пиво під марками «Чернігівське», «Рогань», «Янтар», Staropramen, Stella Artois.
50 найкращих роботодавців
Концерн «AB InBev EFES Україна» за підсумками 2019 року – гравець номер один на українському ринку пива з часткою 31,8%. Через трудову міграцію компанії дедалі важче забезпечувати виробництво працівниками, тому ставку зроблено на виховання власних кадрів. «Ми наймаємо співробітників на стартові ролі і розкриваємо їхній потенціал, даючи змогу розв’язувати складні завдання», – говорить директор з роботи з персоналом Ольга Орел. Для студентів передбачено 21‑тижневу програму стажування Supply Discovery Trainee.
Соцпакет для працівників передбачає медстрахування, страхування життя, 50% вартості абонемента в спортзал.
У локдаун тих, хто міг виконувати свою роботу дистанційно, компанія перевела на віддалений режим роботи. Решті гарантували безпеку на робочому місці. Концерн працюватиме в такому режимі, допоки є ризики для життя і здоров’я співробітників.
100 найбільших приватних компаній 2020
Один з найбільших українських пивоварів зустрів літо 2020 року новим напоєм – сидром «Де Сад». Розширення торгової лінійки – спроба утримати позиції, досягнуті до кризи. Компанія контролює близько 30% українського ринку. В активі три пивоварні: у Чернігові, Харкові та Миколаєві, де розливаються вітчизняні («Чернігівське», «Рогань», «Янтар», «Жигулівське»), глобальні бренди (Bud, Corona Extra, Stella Artois, Hoegaarden, Leffe) — імпортуються. Завдання на цей рік – зменшити обсяг пластику, задіяного в упаковці, мінімум на 160 т. Для цього компанія знизила вагу і висоту горловини у ПЕТ‑пляшок.