Інформація про Анатолій Шкрібляк

ТРЦ «Форум», Agricom, Нерухомість, АПК, ПЕК

Анатолій Шкрібляк /Bestin.ua
$130 млн (дані 2021 року)
99 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Місце народження
Село Іванів, Івано-Франківська область

Рейтинг найбагатших воєнного часу

З чотирьох торговельних центрів BudHouse Group Шкрібляка два значно постраждали. У березні згорів ТРЦ «Фабрика» у Херсоні, а в розташований у центрі Харкова Nikolskiy влучила російська ракета. Харківський обʼєкт відремонтовано, він уже частково працює. Завод вівсяних пластівців «Добродія» в Чернігівській області у вересні відновив експорт на 80% від показників 2021 року. Компанія вийшла на ринки Польщі, Румунії, Молдови, Британії. Власники інвестували $2 млн у нову лінію з виготовлення пелет із відходів виробництва.

100 найбагатших українців 2021

Подія року: У травні 2021‑го у центрі Харкова планують відкрити ТРЦ Nikolsky, який будували понад 12 років. Завершити проєкт допомогли €53,6 млн від польського банку BGK Budhouse Group, залучені на початку 2020 року. Загальна площа ТРЦ – 105 000 кв. м, орендна – 54 000 кв. м.

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $15 млн

Основні об’єкти: ТРЦ Fabrika, ТРЦ Forum, ТРЦ Lubava

«Люди часто говорять: «Є життя до Fabrika і після неї», – сказано в рекламному проспекті найбільшого херсонського ТРЦ на сайті девелоперської компанії Budhouse Group Анатолія Шкрібляка, 47. Проєкт вважається одним із найуспішніших на ринку за межами міст‑мільйонників. Мережу ТРЦ, до якої крім Fabrika (Херсон) входять Forum (Львів) і Lubava (Черкаси) 2020 року відвідали 19,4 млн осіб – на 28% менше, ніж 2019‑го, а виторг скоротився на 11%, до 6,8 млрд грн. У січні польський Bank Gospodarstwa Krajowegо позичив групі Шкрібляка €53,6 млн для добудови торгового центру «Нікольський» у центрі Харкова. Котлован під нього викопали ще 2008 року. Нова дата відкриття – весна 2021‑го. У планах на найближчі три роки відкрити ще три ТРЦ: Yessa в Одесі, Fabrika‑2 у Запоріжжі і Hartz у Києві.

100 найбагатших українців 2020

Кому зараз легко? Введення в експлуатацію ТРЦ «Нікольський», який, за задумом Шкрібляка, мав стати візитною карткою Харкова, перенесли на рік. У Budhouse Group пояснюють затримку проблемами з постачаннями з Китаю, Італії та Іспанії. Компанія залучила під зведення цього обʼєкта €53,6 млн у польського банку BGK з умовою замовлення товарів і послуг з Польщі. Будівництвом займатиметься польська Unibep S.A. Аграрний бізнес Шкрібляка Agricom Group планує скоротити інвестиції в пʼятьшість разів і вкладати тільки в ті напрями, що швидко окуповуються. Непроста ситуація і в енергетичному бізнесі. СБУ веде досудове розслідування за фактами постачань на Чернігівську ТЕЦ, що належить Шкрібляку, вугілля з окупованих територій.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд