Інформація про Imperial Tobacco

Виторг (2022 рік): 9,6 млрд грн, FMCG

Imperial Tobacco
Прибуток: 435 млн грн (2022 рік)
71 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
644
Керівник
Євген Кобець
Власник
Imperial Brands PLC
Центральний офіс
Київ
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
24 113 грн
Керівник HR
Ганна Добринець
Показник work-life balance
89%

50 найкращих роботодавців

Ракетна атака на Київ 28 травня 2023 року зруйнувала будівлю фабрики «Імперіал Тобакко». Компанія зупинила виробництво на місяць, прямі збитки сягли 300 млн грн. «Ніхто з колег не постраждав», – говорить старша менеджерка з персоналу Анна Заріпова. В бюджеті на 2024 рік зарезервовано 50 млн грн на посилення безпеки праці, зокрема будівництво додаткових укриттів. Торік група витратила 1 млн грн на тренінги з безпеки і надання першої медичної допомоги.

Особливість компанії – низька плинність кадрів, що не перевищує 5%, середня тривалість роботи в компанії становить 10 років.

Понад 40 співробітників мобілізовано. «Маємо створити гідні умови праці для людей із воєнним досвідом», – каже Заріпова. Група ініціювала комунікаційну кампанію «Ми разом», яка сприяє поверненню ветеранів до мирного життя.

Цитата з анкет: «Попри великі фінансові втрати, одразу вийшли з російського ринку».

200 лідерів української економіки 2023

2022 року компанія виробила 6,9 млрд штук сигарет, а за два квартали 2023‐го – 3,95 млрд штук. У першому півріччі 2023‐го виторг компанії збільшився на 56%, до 6,1 млрд грн. На відміну від основних конкурентів, Imperial Brands повністю вийшла з ринку Росії.

50 найкращих роботодавців воєнного часу

Imperial Tobacco Ukraine уникла скорочень персоналу та зменшення зарплат. Компанія, навпаки, збільшила штат на 70 робочих місць та індексувала винагороду працівникам з урахуванням інфляції. Київська тютюнова фабрика Imperial Tobacco відновила роботу наприкінці березня. Втримати обсяги виробництва допоміг контракт на виробництво цигарок на замовлення конкурента «Філіп Морріс», який не міг використовувати власні потужності в Харкові.

У 2022‐му виторг «Імперіал Тобако Юкрейн» збільшився на 4%, до 9,6 млрд грн, чистий прибуток скоротився на 19%, до 430,6 млн грн. Корпорація вже у перші тижні війни оголосила про вихід з ринку Росії. У квітні вона завершила продаж російських активів місцевому менеджменту, зафіксувавши збитки у £225 млн.

50 найкращих роботодавців 2021

Українська «дочка» Imperial Tobacco не планує відмовлятися від гібридного режиму роботи. «Такий формат дозволяє запобігти цифровому виснаженню і не позбавляти людей соціальних контактів», – каже HR‑директорка компанії Ганна Добринець. Аби мінімізувати контакти, компанія трансформувала офісний простір та автоматизувала частину адміністративних процесів. Наприклад, збільшили відстань між столами, в їдальні встановили роздільники зі скла, щоб можна було сидіти по одному. Переміщуватися коридорами дозволено лише у масці. Всіх підключили до платформи Workday, яка полегшила оформлення відпустки, контроль перепусток та взаємодію з керівником.

Корпоративні освітні програми націлені на те, щоб навчити співробітників критичного мислення, культури комунікацій та мистецтва вибудовувати особисті межі. У 2022 році до них буде додано програми лідерства й підвищення управлінських навичок. «Відповідальність – ключова характеристика, – каже Добринець. – У нас немає точок контролю, важливо, щоб людина була самоорганізованою і підготовленою». Тренінги, за її словами, відвідують до 120 працівників, ще до 40 осіб переглядають матеріали у записі.

100 найбільших приватних компаній 2021

Подія року: у 2020 році компанія збільшила обсяг експорту на 28%, довівши його частку в продажах до 52%. 47% експорту припадає на Саудівську Аравію. Вироблені в Україні сигарети компанія також постачає в Афганістан, Пакистан, Ізраїль, Китай, Палестину і Молдову. В Україні Imperial Tobacco представляють чотири бренди: West, Parker & Simpson, «Прима», Davidoff Cigarettes. Останній, за даними компанії, розвивається набагато швидше за інших.

100 найбільших приватних компаній 2020

Підвищення акцизів на 29%, зростання нелегальної торгівлі і трудова міграція скоротили у 2019 році виробництво сигарет в Україні на 15%, до 51 млрд штук, говорив в інтервʼю «ІнтерфаксУкраїна» в лютому гендиректор української «дочки» Imperial Tobacco Ростислав Чернак. Частка очолюваної ним компанії скоротилася у 2019 році на 1,5 процентних пункта, до 12,6%. Найбільше компанія страждає від нелегальної торгівлі та зростання акцизів. Причина в структурі портфеля. 47,5% продукції Imperial Tobacco припадає на недорогі сигарети, що найчутливіші до цінових коливань. 35,9% портфеля – сигарети середнього цінового сегмента, 12,2% – преміальний сегмент. У 2019 році Київська тютюнова фабрика Imperial Tobacco експортувала майже 40% продукції у 20 країн. Найбільший ринок – Саудівська Аравія. 

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
SoftServe
Виторг 9 млрд грн (оцінка Forbes)
Прибуток н/д
RDS /Shutterstock
Виторг 8,4 млрд
Прибуток н/д
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі