Інформація про Михайло Фрідман

Росія, LetterOne Holdings, «Альфа‑Груп»

Михайло Фрідман /Getty Images
$15,2 млрд

В дев’ятому класі Михайло Фрідман виграв всеукраїнську олімпіаду з фізики. Він подумував про наукову кар’єру, але навчання в Москві в Інституті сталі і сплавів вивело його на іншу дорогу.

У Фрідмана два паспорти – російський та ізраїльський, але з 2017 року він живе в Лондоні. Звідти він управляє фінансово‑промисловою імперією «Альфа‑Груп». Після введення антиросійських санкцій устремління засновників «Альфи» хитнулися в бік Заходу. Фінансову подушку для виходу забезпечили $14 млрд, одержані 2013 року за продаж 25% ТНК‑ВР державній «Роснєфті». За їхнє інвестування відповідає холдинг LetterOne, заснований Фрідманом із Германом Ханом та Олексієм Кузьмичовим.

Європейський вектор не допоміг Фрідману уникнути занесення до «Кремлівської доповіді» – списку осіб, яких уряд США вважає найближчим оточенням Володимира Путіна.

Фрідман активно інвестує в Україну. Після поглинання 2019 року Укрсоцбанку Альфа Банк Україна – четвертий за розміром активів банк країни, «Київстар» – найбільший телеком‑оператор, а головний бренд IDS Borjomi, «Моршинська», – один із найпопулярніших напоїв.

Поруч в рейтингу «40 глобальних українців»
Сі'мя Пріцкерів /Getty Images
США
$31,0 млрд
Віктор Вексельберг /Getty Images
Росія
$11,7 млрд
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд