Інформація про Віталій Хомутиннік

ПЕК

Віталій Хомутиннік /vitaliy.khomutynnik/facebook
$490 млн
15 місце
Топ-20 найбагатших 2022 року

Профайл

Досьє
Одружений, двоє дітей
Місце народження
Макіївка, Донецька область
Вік
47

20 найбагатших українців 2022

Через вторгнення Росії в Україну Хомутиннік разом із дружиною, за даними УП, залишив країну. Восени журналісти зняли його за кермом Bentley Continental на Кап-Ферра у Франції. Пізніше яхта «Апостроф» вартістю $20 млн, що належить Хомутинніку, взяла курс до грецьких островів. Головний актив Хомутинніка – 47% газовидобувної компанії «Укрнафтобуріння», яким він володіє разом з Ігорем Коломойським та Павлом Фуксом.

«Укрнафтобуріння» – друга приватна газовидобувна компанія країни за обсягом видобутку. Фірма видобуває паливо на багатому Сахалінському родовищі у Харківській області. «Ефективніше за нас ніхто не бурить», – казав у 2021 році СЕО Михайло Бакуненко. Результат 2021-го – 691,3 млн кубометрів газу.

Компанія планувала збільшувати видобуток 2022-го й інвестувати близько 3 млрд грн, щоб максимально скористатися рекордними цінами на газ. Чи вдалося втілити ці плани – невідомо. Компанія не розкриває виробничі та фінансові показники під час війни, а останнє повідомлення на сайті – від 14 лютого.

В Україні у Хомутинніка залишилися Федерація гольфу, яку він очолює з 2019- го, компанія «Каскад-Агро» вартістю $45 млн, частка у мінімум двох ТРЦ «Республіка» та «Вирлиця» (недобудова) і 7% акцій Kernel.

100 найбагатших українців 2021

Подія року: У грудні 2020‑го продав 20% акцій енергетичної компанії JKX Oil & Gas. Інвестує в будівництво ТРЦ Respublika Park у київському районі Теремки. Відкриття заплановане на грудень 2021‑го.

Найкорисніший провал: Криза 2008 року.

Порада собі 20‑річному: Правильно планувати свій час. Це найцінніший ресурс.

100 найбагатших українців 2020

Минулого року колишній член фракцій «За ЄдУ» та Партії регіонів Хомутиннік уперше за багато років не пройшов до парламенту. Не надто й хотілося, сказав він і очолив Всеукраїнську федерацію гольфу. Дока у питанні держбюджету, тепер Хомутиннік зосередиться на розвитку цього спорту в Україні. «Гольф – це п’ять годин на природі з товаришами, друзями або партнерами», – говорив він в інтерв’ю УП в липні минулого року. Головний його актив – компанія «Укрнафтобуріння» – настільки добре розвивається, що у Хомутинніка не передбачається проблем із нетворкінгом на полі для гольфу. У 2019 році компанія наростила видобуток газу на своїх 22 свердловинах на 38%, до 735 млн кубометрів. Усе завдяки розробці найбільш перспективного в країні родовища – Сахалінського. Тим часом рівень видобутку газу в Україні торік знизився на 1,4%, до 20,7 млрд кубометрів, переважно через падіння виробництва найбільшої видобувної компанії – державного «Укргазвидобування». 

Поруч в рейтингу «Топ-20 найбагатших 2022 року»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд