Forbes обрав найкращих інвесторів венчурного капіталу у Європі, Ізраїлі та на Середньому Заході у 2021 році. Це найбільш продуктивний рік для індустрії – техностартапи зібрали понад $100 млрд інвестицій, зʼявилось майже 100 єдинорогів. Незважаючи на такий темп, у рейтингу не змінився лідер. Хто вже четвертий рік поспіль найкраще скеровує венчурні гроші у регіоні?
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Вихід на біржу румунського стартапу допоміг підштовхнути його інвесторів до верхівки списку найкращих інвесторів у Європі. Але цього року, коли європейські стартапи зібрали рекордні $100 млрд інвестицій, ці новачки все ще позаду очільника рейтингу «Мідас.Європа».
UiPath, виробник програмного забезпечення для роботизованої автоматизації процесів (RPA), вийшов на біржу у квітні 2021-го і на піку румунську компанію оцінювали у $50 млрд; і хоч тепер вона котирується у половину цієї вартості, цього достатньо для того, щоб допомогти Лучіані Ліксандру із Sequoia і Філіппе Боттері з Accel опинитися у першій десятці цього списку на 2-й і 7-й сходинках, відповідно. Решма Сохоні і Карлос Едуардо Еспінал з Seeedcamp також виграли від успіху цієї компанії, потрапивши на 16-те місце цьогорічного рейтингу.
Інші виходи на біржу 2021-го, наприклад, дилера вживаних автомобілів Auto1, сервісу доставки їжі Deliveroo і застосунку для переказу грошей Wise, сприяли тому, що пʼять інших інвесторів піднялися у списку цього року.
За останні десять років ми пройшли довгий шлях від невеликої спільноти до зрілої групи засновників, які можуть підтримувати одне одного, вчитися одне у одного. Засновникам не треба більше рівнятися на Кремнієву долину, адже у нас достатньо своїх історій успіху.
Лучіана Ліксандру, партнер в Sequoia, 2-ге місце
Та вони все ще намагаються наздогнати чарівника фінтеху Яна Гаммера, який вже четвертий рік поспіль очолює рейтинг «Мідас.Європа». Чех за походженням і партнер в Index Ventures, він теж вклав гроші у Wise, а також у американський застосунок для інвестицій Robinhood, який вийшов на біржу у липні 2021-го.
Додайте це до портфелю, який включає голландський платіжний гігант Adyen, що вийшов на біржу у 2018-му, і приватні компанії, такі як Alan, яка займається медичними послугами і страхуванням, Collibra, яка працює із управлінням даними, та Remote, яка складає платіжні відомості, і стає зрозуміло, що успіх Гаммера дуже важко перевершити.
Складений спільно із TrueBridge Capital Partners, рейтинг «Мідас.Європа» спирається на дані і визначає 25 інвесторів, які зробили більші і сміливіші ставки, від інвестицій у IPO, які у всіх на слуху, до підтримки все ще приватних єдинорогів.
Під час створення рейтингу враховувалися інвестиції у приватні компанії, які збирали інвестиції за оцінки вартості $200 млн і більше, у ті, що стали публічними, чи ті, які купили принаймні за $100 млн, протягом останніх пʼяти років.
Важливішими вважалися більш нещодавні успіхи. Forbes і TrueBridge переглянули надані їм конфіденційні дані про сотні інвесторів десятків різних фірм, а також дані у відкритому доступі. Все для того, щоб кожного року список виходив якомога точнішим.
Далі ви знайдете перелік 10 найбільших інвесторів рейтингу «Мідас.Європа» та компаній, у які вони інвестували. Повний список – за посиланням.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.