Понад п’ять років тому компанія Sigma Software зареєструвала власний благодійний фонд для підтримки численних соціальних ініціатив. 24 лютого 2022 року, в перший же день початку бойових дій, фонд запрацював у нових напрямках – допомога населенню та військовим.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Як все починалось
«Все починалось радше як продовження нашого із Sigma Software Group плану безперервності ведення бізнесу. Цей план передбачав евакуацію фахівців компаній з небезпечних регіонів до Західної України та за кордон.
За перші дні та тижні ми спромоглись організувати транспорт для евакуації людей з Харкова, Києва, Сум, Дніпра, Полтави. Вивозили разом із членами родин та домашніми тваринами. Ми забезпечували всіх – і тих, хто евакуювався власним транспортом також, – тимчасовим житлом і всім необхідним для роботи та нормального життя», – розповідає Андрій Лазоренко, СЕО IdeaSoft.
План спрацював, бо наразі понад 90% людей перевезені до безпечних локацій та змогли повернутись до роботи. «Водночас з цим, – продовжує Андрій, – ми почали отримувати запити від громадян на допомогу з евакуацією. Отже, компанії долучилися до евакуації громадян, і на сьогодні вже вивезено понад 1,5 тисячі людей».
Проте люди, які з будь-яких причин залишились у гарячих точках, потребують особливої допомоги. Валерій Красовський, СЕО Sigma Software Group, розповідає, що серед спеціалістів компанії знайшлось чимало волонтерів, які щодня допомагають населенню та армії.
«З першого дня компанія разом із фахівцями донатила на підтримку різних проєктів. Так, ми зібрали та передали близько 10 млн гривень фонду «Повернись живим», 500 000 гривень спрямували львівському ІТ-кластеру на роботу з біженцями, заплатили наперед податки.
Як працює фонд
Фонд здебільшого працює у двох напрямках – це, по-перше, адресна гуманітарна допомога та організація евакуації, а по-друге, точкова допомога армії з екіпіруванням та технікою.
Фонд має команду координаторів – фахівців компаній-засновників – та волонтерів.
Фонд об’єднав зусилля з будівельною проєктною компанією GenPro, яка отримала ліцензію Червоного Хреста для пом’якшення гуманітарної кризи у Харкові, а також стали партнерами кількох гігантів роздрібної торгівлі та логістики, зокрема Metro Cash & Carry, Epicentr K, Нова Пошта.
Основне завдання наразі – створити централізовану систему управління запитами, щоб забезпечити їх ефективну обробку, належну логістику та зберігання гуманітарної допомоги.
Крім того, фонд рухається в бік співпраці з мережею волонтерських організацій. На сьогодні Sigma Software та IdeaSoft фінансують волонтерський хаб «Венеція» у Мукачеві, який надає безкоштовне харчування та проживання вимушеним переселенцям.
Спеціалісти компанії та члени їхніх родин також створюють подібні волонтерські хаби по Західній Україні, з якими фонд планує надалі співпрацювати. У найближчих планах також посилення співпраці з представниками Червоного Хреста.
Загалом на сьогодні фонд витратив $321 420. З цієї суми $251 000 – на евакуацію автобусами та близько $20 000 на перевезення автомобілями. Ще близько $16 000 витрачено на закупівлю та доставлення харчів та ліки, $21 760 – на оптику та ін.
«Є часи, коли держава підтримує бізнес. А є часи – коли бізнес може підтримати державу. Ми прагнемо підтримувати країну та людей, щоб жити у відновленій, мирній та сучасній Україні».
Андрій Лазоренко
«Ми продовжуємо працювати та робити свій внесок в економіку країни. Сьогодні ІТ-галузь є однією з тих, що може і має працювати та забезпечувати надходження валюти, аби забезпечити фінансову стабільність для людей, для армії, для країни», – додає Валерій Красовський.
Як допомогти?
Фонд запрошує до співпраці волонтерські організації та бізнеси.
«Наразі фінансова частина здебільшого покривається компаніями Sigma Software та IdeaSoft, надають допомогу також наші клієнти на партнери. Разом з цим інші фонди, шукаючи прозорих та цільових ініціатив, також перераховують кошти до нашого благодійного фонду», – каже Андрій Лазоренко.
Зробити донацію можна за цим посиланням. З приводу іншої колаборації можна звернутись на сторінки компаній у Facebook – Sigma Software, IdeaSoft.
Forbes спільно з партнерами запускає цикл публікацій про те, як функціонує та допомагає український бізнес під час війни. Уся країна зараз в режимі воєнної економіки, а отже, бізнес повинен працювати. Допоможемо разом – читайте матеріали за тегом #БізнесДляКраїни.
Вы нашли ошибку или неточность?
Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.