Єдиний спосіб досягти стійкого миру – це завдати рішучої поразки Росії.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Після звільнення Херсона деякі західні лідери та експерти почали говорити, що Україні саме час розпочати переговори з Російською Федерацією. Приміром, нещодавно голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що Україна не зможе здобути перемогу воєнним шляхом і що зима є гарною нагодою розпочати переговори з Росією.
Це був нетактовний та шкідливий коментар, який викликав серйозну зворотну реакцію. Тепер адміністрація Байдена намагається її згладити, а високопосадовці запевняють Україну в тому, що подібні ремарки не підривають боротьбу України за повне вигнання Росії з українських територій.
Але якщо відкинути політику, є щонайменше п'ять причин, з яких Україні не варто вести переговори з Росією. Принаймні зараз і не висуваючи умов виведення російських військ з українських територій.
Дипломатична причина
Росія бреше, її дипломатам не можна довіряти. Це аксіома. Починаючи із Будапештського меморандуму, коли Росія погодилася захищати суверенітет України, закінчуючи сотнями відверто брехливих заяв із Кремля, як, наприклад, «ми не збираємося нападати на Україну».
Росія постійно бреше. Тому будь-які її дипломатичні гарантії не варті й шеляга. Цитуючи графа Йоганна Бернхарда фон Рехберга унд Ротенлевена, будь-які гарантії Російської Федерації «не вартують паперу, на якому їх написано».
Стратегічна причина
Росія витратить виграний час на відновлення своєї армії та розпочне нову війну. Будь-який мир із Росією на цьому етапі – стратегічна поразка: Росія просто використає мирний час для підготовки до нападу на Україну чи інші країни.
Цю думку добре сформулював президент Зеленський на саміті G20 в Індонезії. Не можна дозволити Росії відновити власну військову міць.
Необхідність зміни режиму
Будь-яке рішення у стилі «збережімо лице Путіну» означатиме, що його режим продовжуватиме правити країною. На найближчі десятиліття Росія перетвориться на Північну Корею.
Єдиний шанс цього уникнути – цілковита поразка Росії в Україні. Після неї ті політичні сили та їхні прихильники, які підштовхували свою країну до вторгнення та радикальної агресії, втратять авторитет. Це допоможе у переході влади до бізнес-еліт, еліт цивільного управління та тієї частини військових та спецслужб, які попереджали про ризики вторгнення в Україну.
Покарання за ядерний шантаж
Дехто, як і раніше, побоюється, що Росія застосує ядерну зброю. Скажу прямо: щойно ми піддамося ядерному шантажу, нам кінець. Тоді будь-яка країна із ядерною зброєю зможе захопити територію неядерної країни і здобути перемогу, погрожуючи решті світу.
Ба більше, це означатиме, що всі країни світу мають приєднатися до ядерних перегонів! Єдиний спосіб зупинити це безумство – суворо покарати Росію за ядерний шантаж.
Інші причини
Залишити захоплені території під контролем Росії означає віддати мільйони українців до рук російської деспотії, повторити ГУЛАГ та Голодомор. Цитуючи Голду Меїр, «не можна домовлятися про мир із тим, хто прийшов тебе вбити».
Видатний історик із Єльського університету Тімоті Снайдер чітко виклав докази того, що Росія вчиняє геноцид. Російське офіційне агентство «РИА Новости» прямо опублікувало програму повного знищення української нації як такої, по суті, відкрито закликаючи до геноциду (чого не робив навіть Гітлер). Додайте до цього російські звірства, воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні, які вже задокументовані.
Зважаючи на це, стає зрозуміло, що зараз із Росією не повинно бути жодних переговорів. Тимчасовий мир із Росією автоматично означає майбутню війну та ризик знищення всіх українців. Тільки цілковита поразка Росії гарантує безпеку не лише України, а й Європи та США.
Єдиний спосіб досягти міцного миру – це завдати рішучої поразки Росії. Тому Захід має наполягати на повній військовій підтримці України, а не на штучних «мирних переговорах».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.