Категорія
Війна
Дата

Forbes Digital

«Стратегія США не передбачає однозначної перемоги України». Інтерв’ю з генералом Міком Раяном, автором книги про стратегії російсько-української війни

9 хв читання

Мік Раян, генерал армії Австралії, військовий стратег /колаж Анастасія Решетнік

Мік Раян, ексгенерал армії Австралії, військовий стратег Фото колаж Анастасія Решетнік

Якою має бути стратегія України для перемоги у війні проти Росії? Та чому стратегія США виглядає як «ставка на двох коней одразу»? Пояснює Мік Раян

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Мік Раян провів 35 років у армії Австралії, отримавши звання генерал-майора. Командував військовими на різних рівнях в Східному Тиморі, Іраку та Афганістані. Був стратегом в Об’єднаному штабі США у Пентагоні.

У лютому 2022-го пішов з армії та зараз є провідним військовим дослідником у Lowy Institute, запрошеним дослідником CSIS. За його плечима – освіта в Університеті Нової Англії, Командно-штабному коледжі та школі передових методів бойових дій морської піхоти США, школі вищих міжнародних досліджень Університету Хопкінса.

З 2018-го щороку пише книжки про військові стратегії. Остання, «Війна за Україну: стратегія та адаптація під вогнем», вийшла 13 серпня 2024-го та складається з двох частин, розповідає ексгенерал.

Перша – як змінювались стратегії України, Росії, НАТО та США з 24 лютого 2022-го. Друга – як сторони конфлікту адаптувались на різних рівнях: від поля бою до індустріалізації, ВПК та мобілізації. Усі роялті від продажів книги обіцяє передати українським благодійним організаціям та краудфандерам.

Forbes Ukraine поговорив з Раяном про те, куди ведуть стратегії України, США та Росії в цій повномасштабній війні.

Розмову скорочено та відредаговано для зрозумілості.

Про еволюцію стратегій

Як еволюціонувала чи деградувала стратегія України за два з половиною роки повномасштабної війни?

На початку стратегією України було вижити та пережити перший натиск. Коли вдалося, це додало Україні та її прихильникам на Заході впевненості. Відтоді Україна розширила стратегічні цілі від простого виживання до перемоги над Росією. Українська стратегія еволюціонувала.

Стратегія України включає не лише військові операції. Але й операції стратегічного впливу, щоб забезпечити достатню військову, фінансову та інші форми допомоги для перемоги над Росією.

Найкрутіший поворот у зміні стратегії України – проведення широкомасштабного та тривалого вторгнення на територію РФ. Це спроба змінити імпульс війни.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд