Гарік Корогодський. /з особистого архіву
Категорія
Компанії
Дата

Це важко назвати бізнесом. Гарік Корогодський повернувся до операційного управління в ТРЦ Dream. Як переживає війну галузь торговельної нерухомості

Гарік Корогодський. Фото з особистого архіву

Участник рейтингу рантьє Гарік Корогодський, 61, повернувся до операційного управління бізнесом. Йому належить 25% одного з найбільших в країні ТРЦ Dream, як і трьом його партнерам – Олександру Меламуду, Олегу Крапівіну та Михайлу Шпільману. В 2020-му році компаньйони отримали від здачі ТРЦ $32 млн. Керуючий директор Dream Роман Ємець 31 травня пішов з посади. Він очолив Smart Urban Solutions

Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, Diia.City United, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Від управління компанією Корогодський відійшов у 2017-му, залишивши за собою кураторство над кількома напрямками. «Але кураторство та робота у полі – абсолютно різні речі», – говорить Корогодський. Бізнесмен делегував оперативне управління найманому менеджеру, а сам зайнявся творчістю

Що примусило повернутися в поле? Прямо Корогодський на це запитання не відповідає. Лише каже, що Dream зараз важко назвати бізнесом. Компанія з перших днів війни звільнила орендарів від платежів на період закриття магазинів. Зараз визначають умови з кожним окремо. «Наші орендарі розуміють, що сьогодні про прибуток не йдеться, - каже Корогодський. – Ми ділимо збитки, в кожному випадку домовляємося з партнерами». 

Що таке Dream

Один з найбільших ТРЦ в Києві Dream належить бізнесменам Гаріку Корогодському, Олександру Меламуду, Олегу Крапівіну та Михайлу Шпільману. Перша частина ТРЦ відкрилася у 2009 році, друга — у 2011-му. Його загальна площа - 160 000 кв.м. В 2019 році у ТРЦ почалася трансформація бізнесу. Інвестиції в проект склали $12 млн. В вересні 2021-го ТРЦ змінив назву з Dream Town на Dream. 

В 2021 році ринок торговельної нерухомості столиці поповнився найбільшим обсягом квадратних метрів за останні 10 років, підрахували в Colliers. Зараз вся переживає не найкращі часи. Головні орендарі ТРЦ – магазини одягу та взуття, а також розважальні центри, кінотеатри – у найгіршій ситуації в ритейлі. Наприкінці травня 2022-го не було відкрито 41% магазинів сфери fashion та 59% точок розваг, підрахували в Асоціації ритейлерів України. Для порівняння: зараз не працює всього 8% аптек та 17% продуктових магазинів.

Fashion-оператори, що відкрилися, стикнулися з падінням продажів: попит на одяг та взуття впав, через те, що понад 6 млн українців виїхали за кордон. Крім цього, у багатьох fashion-ритейлерів проблеми з літніми колекціям: взуття та одяг не входять до переліку критичного імпорту, купити валюту для їх оплати – неможливо. 

Крім цього, закриті магазини кількох великих міжнародних операторів, зокрема Inditex та H&M. Як правило, це якірні орендарі ТРЦ, які генерували потік відвідувачів. До того ж через бойові дії в Україні станом на 10 травня було пошкоджено не менше 19 ТРЦ, каже директорка консалтингової компанії «Українська торгова гільдія» Євгенія Локтіонова.

Порівняно з іншими Dream в непоганій ситуації. У нього не пошкоджена будівля та вже відкрито 70% магазинів. Переважно це великий вітчизняний ритейл. Не працюють, в основному, міжнародні оператори. Саме на великих гравців робила ставку управляюча компанія Dream останні роки. І це робить ТРЦ більш стійким, вважає Локтіонова. «Мережеві оператори мають і гроші, і товар, і тому ризиків менше», – каже вона. За її припущенням, втрати у Dream в цьому році будуть меншими, ніж у інших торговельних центрів. Зокрема, і через те, що змінилася споживча поведінка: покупці йдуть до найближчих до дому ТРЦ. А Dream, якраз знаходиться посеред великого столичного житлового району — Оболонь.

Сам Корогодський говорить, що хотів би, щоб відкрилися мережеві західні компанії. «Сподіваємося на допомогу наших політиків, керівництва країни, — каже він. — Треба переконати наших партнерів, що відкриття бізнесу в Україні — це їх вклад в нашу перемогу, а не відкриття — санкції проти України». 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні