Гонконзька компанія Integrated Whale Media Investments (IWM) уклала остаточну угоду щодо продажу контрольного пакету акцій Forbes Global Media Holdings засновнику та СЕО технокомпанії Luminar – наймолодшому мільярдеру США Остіну Расселу.
Forbes зібрав найцікавіші факти про нового власника медіахолдингу
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
12 травня стало відомо, що 28-річний підприємець і новатор Остін Рассел уклав угоду про купівлю 82% акцій Forbes Global Media Holdings, включаючи частину, яка належала родині Форбс. Друга сторона угоди – гонконзька компанія Integrated Whale Media Investments, що володіла 95% акцій Forbes з 2014 року. Медіакомпанію, якій понад 100 років, оцінили у $800 млн.
Бренд Forbes охоплює понад 140 млн людей у всьому світі, має 48 локальних ліцензій у 82 країнах, аудиторія друкованого журналу Forbes, за даними Reuters – 5 млн читачів. Платформа Forbes є прибутковою та розвивається завдяки багатьом сферам діяльності, окрім публікацій, які варіюються від нерухомості до фінансових послуг.
Що відомо про Остіна Рассела
- Громадянин США.
- Неодружений.
- У 17 років, коли Рассел вивчав фізику в Стенфорді, розробив ідею лідара, яка лягла в основу головної діяльності його майбутньої компанії Luminar Technologies.
- У 2012 році Рассел покинув Стенфорд після того, як отримав стипендію Thiel Fellowship у розмірі $100 000. Це програма для розвитку підприємців, яку фінансує мільярдер Пітер Тіль.
- У 2012-му заснував Luminar Technologies. Компанія розробляє та виготовляє лідарні системи, які використовують лазери, щоб допомогти автомобілям орієнтуватися у просторі. Ця технологія важлива для розробки безпілотних автомобілів, зазначав Time. Наразі Luminar є лідером галузі, створюючи лідарні системи для таких гігантів автомобілебудування, як Volvo та Nissan.
- У грудні 2020 року після злиття зі SPAC Luminar Technologies дебютувала на американській фондовій біржі NASDAQ, що спеціалізується на акціях високотехнологічних компаній. На момент появи на Волл-стріт компанію оцінювали в $3,4 млрд, зараз її ринкова капіталізація – $2,1 млрд.
- У 2021-му Forbes назвав Рассела наймолодшим у світі мільярдером, який самостійно досяг успіху.
- За оцінкою Forbes у квітні 2022-го, статки Рассела становили $1,6 млрд, але із цьогорічного списку мільярдерів за версією Forbes підприємець вибув.
- У 2022 році Forbes включив Рассела до списку «30 до 30 – Зал слави» як наймолодшого мільярдера, який сам заробив свої статки.
- Купивши акції Forbes Global Media Holdings, Рассел приєднався до списку світових багатіїв, які інвестували у видавничий бізнес за останнє десятиліття. «Forbes – те, на що я завжди дивився як на бренд і медіаімперію», – зазначив він. Серед топбізнесменів – інвесторів медіакомпаній – засновник Amazon Джефф Безос (придбав Washington Post у 2013 році), співзасновник Salesforce Марк Беніофф і його дружина Лінн Беніофф (придбали журнал Time у 2018-му). У 2018 році член однієї з найбагатших родин Таїланду Чачавал Джіараванон придбав Fortune, а інвестор у біотехнології Патрік Сун-Шіонг – Los Angeles Times, пише WSJ.
- Рассел не буде залучений до редакційної політики Forbes Media. Але видання створить нову раду директорів, до складу якої увійдуть експерти з медіа, технологій і штучного інтелекту. IWM також збереже одне місце в раді директорів. Стів Форбс, який зараз є головою правління та головним редактором Forbes Media, продовжить працювати в компанії.
- «Цілком доречно, що завдяки цій угоді новатор і далекоглядний Остін Рассел стане новим власником Forbes Global Media Holdings», – зазначив гендиректор Forbes Майк Федерле в заяві Reuters.
- Рассел – відомий меценат і благодійник. Минулого року визнаний як 36-й найбільший благодійник у США згідно зі списком Philanthropy 50.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.