Брітні Спірс та її батько Джеймі Спірс. /Getty Images
Категорія
Компанії
Дата

Заробити на доньці. Скільки батько Брітні Спірс отримав за роки контролю над її життям

Брітні Спірс та її батько Джеймі Спірс. Фото Getty Images

Битва між Брітні Спірс та її батьком Джеймі досягла апогею, коли співачка виступила проти нього у суді 23 червня 2021 року

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Під час 24-хвилинного виступу перед суддею Брендою Пенні Брітні Спірс дала зрозуміти суду, що більше не буде миритися із опікунством над нею, яке з 2008-го року давало право її батьку Джеймі Спірсу контролювати її життя. Співачка розповіла про страждання, які їй довелося перенести, – від примусового вживання літію до заборони видалити протизаплідну спіраль. Вона благала суд повернути їй контроль над своїм життям і зупинити схему, за якою Джеймі Спірс наживався на її карʼєрі і статкові у $60 млн.

«Враховуючи те, що моя родина жила з опікунства наді мною протягом 13 років, то я не здивуюся, що хтось із них виступить проти [скасування опікунства], – сказала Спірс у суді. – Мені просто не подобається ця ситуація, в якій я працюю на людей, яким плачу».

Та скільки насправді Джеймі Спірс поклав собі у кишеню? Під час понад 10 років контролю над її життям Брітні Спірс повинна була платити йому зарплату, забезпечувати офісне приміщення і віддавати йому частку своїх заробітків. Загалом з лютого 2008-го Джеймі Спірс отримав принаймні $5 млн до сплати податків. За умовами опікунства, Брітні Спірс повинна була платити сотні тисяч, якщо не мільйони, доларів за юридичні послуги як для себе, так і для своїх опікунів.

Згідно із судовими документами, які вдалося переглянути Forbes, принаймні з лютого 2009-го – за рік після того, як її батька Джеймі призначили опікуном, який розпоряджається її майном, – Брітні Спірс змушена була виплачувати йому $16 000 на місяць. За 12 років така зарплата принесла йому $2,4 млн.

Крім того, стаття New York Times минулого тижня розповіла про те, що він забирав собі і частку її заробітків від турне. Тоді не дивно, що Спірс звинуватила опікунів у тому, що її змушували працювати і виступати попри те, що вона не хотіла цього робити або погано почувалася.

Серед відрахувань Джеймі Спірсу були 1,5% валового виторгу від продажу квитків і мерчандайзингової продукції популярного постійного шоу Спірс Piece of Me, яке проходило у Лас-Вегасі у 2013–17 роках. Згідно із Caesars Entertainment, валовий виторг шоу склав $137,7 млн, що принесло Джеймі Спірсу $2,1 млн.

The Times також написала про те, що Джеймі Спірс отримав 2,95% від її турне Femme Fatale 2011-го. І хоч невідомо – це відсоток від чистого виторгу чи те, скільки він поклав собі в кишеню, але турне принесло йому принаймні $500 000.

На додачу до мільйонів доларів «зарплати», яку Спірс мала платити батьку за призначенням суду, їй також треба було оплачувати й інші витрати. Серед них і майже $300 000, які вона платила за офісне приміщення, що обходилося в $2000 на місяць, і сотні тисяч, якщо не мільйони, на юридичні послуги. За умовами опікунської домовленості, підопічні часто повинні платити і за своїх адвокатів, і за адвокатів своїх опікунів.

За останні 13 років, протягом яких Брітні Спірс була під опікою, ці послуги вилилися їй у кругленьку суму. Хоч загальна сума витрат на юридичні послуги не є публічною інформацією, судові записи за 2018–2019 роки показують: між 1 жовтня 2018-го і 31 жовтня 2019-го юридична фірма Freeman, Freeman and Smiley, яка представляла Джеймі Спірса на той час, виставила їй рахунок на $170 000.

Інший документ відображає витрати Брітні на послуги адвоката Семюеля Д. Інгема ІІІ, якого їй призначив суд, з 6 листопада 2016-го до 10 жовтня 2018-го. За 698,7 годин роботи він отримав $331 940,5 – або $474 за годину.

Адвокат Джеймі Спірса у звіті 2018-го написав, що «ресурси і готівкові кошти були близькі до нуля», коли у лютому 2008-го була призначена опіка. У цьому звіті сказано, що між 2014-м і листопадом 2018-го статки співачки збільшилися у вартості до $20 млн, частково приписуючи таке зростання опікунам, які розпоряджалися грошима Брітні Спірс.

«Роками проблеми сягали епічних масштабів, – зазначається у звіті. – Усі доклали максимальні зусиль для того, щоб досягти прекрасних поточних результатів. [Опікун Джеймі Спірс] витратив багато місяців професійного часу виключно на справи своєї підопічної».

Під час виступу у суді Спірс не розказала про те, як батько інвестував її гроші, або про загальну картину її фінансів. Та вона згадала про те, як їй обмежували доступ до особистих коштів: наприклад, їй забороняли мати власну кредитку.

«Видається абсолютно нелогічним те, що штат Каліфорнія сидить і буквально спостерігає за тим, як я забезпечую безбідне життя такої великої кількості людей, плачу купі людей, наймаю вантажівки і автобуси для турне, а мені все одно говорять, що зі мною щось не так. Вже надто довго я не маю контролю над своїми грошима, і я мрію про те, щоб це нарешті скінчилося».

Під час виступу в суді Брітні Спірс сказала, що її батько хотів не лише грошей. «Я годину ридала в телефон, а він насолоджувався кожною хвилиною цього, – розповіла Спірс. – Контроль, який він мав над такою сильною людиною як я… Йому подобалося те, що він міг завдати болю власній доньці. Даю 100 000% гарантії, що він насолоджувався цим».

Джеймі Спірс не зробив публічної заяви з цього приводу, на відміну від його адвоката. «Йому шкода бачити, що його донька так страждає. Містер Спірс любить свою доньку і дуже за нею сумує». 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні